کنسرت جِنک اردوئان به دعوت موسسه «هترا» (باغ شيرين) در نیاوران برگزار می‌شود

آهنگساز ترکیه‌ای با نوازندگان ایرانی روی صحنه می‌رود

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، جِنک اردوئان، یکی از آهنگسازان و نوازندگان کشور ترکیه، توسط موسسه فرهنگی هنری «هترا» به ایران آمده تا با همراهی مهرداد پاکباز، ژوبین کلهر و امین حاجی‌زاده به عنوان نوازندگان مهمان، روز چهارشنبه ٢٩ آذر در فرهنگسرای نیاوران میزبان مخاطبان خود باشد. علاوه بر این، اردوئان در تاریخ اول دی ماه نیز ورکشاپ گیتار خواهد داشت.

جنک اردوئان (Cenk Erdogan) در سال 1979 در استانبول به دنیا آمد و سال 1997برنده بورس تحصیلی از دانشگاه بیلگی استانبول در رشته آهنگسازی شد. در سال 2008 اولین آلبوم خود به نام İLE را از کمپانی Baykuş Music منتشر و همان سال نیز با همکاری کمپانی ARIA موسیقی فیلم Issız Adam به کارگردانی Çağan Irmak آهنگسازی کرد که برنده جایزه Yeşilçam بهترین قطعه سال ترکیه در سال 2009 شد.

در سال 2009 به همراه گروه تریو خود و همکاری Tineke Postma در شانزدهمین جشنواره İstanbul Jazz Festival و هفدهمین جشنواره Akbank Jazz festival به اجرا پرداختند. در همان سال به همراه Yinon Muallem ensemble در جشنواره Karawane بوخم آلمان و همچنین به همراه Nihan Devecioğlu و Adam Matta در جشنواره‌های Zaltsburg Music Fesو Bayreuth Young Artists Fest،Bonn Summer Fest به اجرای آلبوم Çark پرداختند.

این هنرمند در سال 2011 آلبوم دوم خود به نام “Kavis” (Arc) را در سن فرانسیسکو به همراه نوازنده مطرح گیتار بیس Kai Eckhardth و Jason Lewis و سرمایه‌گذاری و چاپ Berkeley Jazz School عرضه کرد.

این هنرمند قرار است روز جمعه اول دی ماه از ساعت ١٤:٠٠ تا ١٨:٠٠ نیز ورکشاپ گیتار در آموزشگاه هترا برگزار کند و بعد هم به مدت یک ساعت به گروه نوازی با دیگر سازها بپردازد.

در این ورکشاپ مباحث زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد:

تکنیک‌های نوازندگی مدرن و بداهه‌نوازی، هارمونی گیتار و تنظیم قطعات روی گیتار، آهنگسازی با گیتار، نوازندگی گیتار فِرِت‌لِس، اینتونیشن و تکنیک‌های گیتار فِرِت‌لِس، نوازندگی استودیویی و نحوه استفاده از تجهیزات پدال‌ها و پروسسورها. همچنین برای نوازندگانی که به صورت اکتیو (فعال) در ورکشاپ شرکت می‌کنند، آوردن گیتار الزامی است.

جهت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توان با شماره‌های هترا به آدرس یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین جهان‌مهر و بیستون، پلاک ٨٢، تماس گرفت: ٨٨٠٢٣٧٣٣/٨٨٠٢٣٧٣٥/٨٨٠٢٣٧٢٠

جنک اردوئان در سال 2014، اولین سایت آموزشی گیتار فرت‌لس را راه‌اندازی و شروع به آموزش استایل ترکیه‌ای نوازندگی گیتار فرت‌لس کرد. در سال 2014 آلبوم خود به نام KaraKutu که به صورت سولو با گیتار آکوستیک (نایلون و استیل) فرت و فرت‌لس منتشر کرد. او همچنین در زمینه رهبری و تنظیم با ارکسترهای مختلفی همکاری داشته است.

او در سال 2017 آلبوم خود به نام LAHZA را به همراه Robert Mehmet Ikiz که دو‌نوازی درام و گیتار است منتشر کرد و همچنان در زمینه آهنگسازی تنظیم و تولید فعالیت دارد.

کنسرت جنک اردوئان روز چهارشنبه ٢٩ آذر ساعت 20:30 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.