اولین کنسرت گروه شیلر با سرپرستی کریستوفر ون دیلن آلمانی، دوشنبه بیستم آذر ماه در تالار وزارت کشور برگزار شد.

شب بی کلام شیلر در تهران!

به گزارش «اول فای» و به نقل از سایت رسانه نوا، همانطور که انتظار می رفت اولین شب هم صدایی نور و موسیقی با اتفاقات خوب پشت سر گذاشته شد. مخاطبین موسیقی الکترونیک با شور و هیجان خاصی به تالار وزارت کشور آمدند و راضی از سالن خارج شدند. شروع کنسرت شیلر با تشویق حاضرین و تصویربرداری کریستوفر ون دیلن از سالن بود که آن را در میان خاطرات تصویری دیگرش از تهران در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت.

اگر موسیقی را کنار بگذاریم، نورپردازی و تصویرهای انتزاعی روی نمایشگرهای سالن ذهن مخاطب را درگیر می کرد. استفاده از اشکال و طرح هایی که معنای خاص خودشان را داشتند و یا تصاویری که کاملا انتزاعی بودند و گاهی با هم ترکیب می شدند.

این گروه سه نفره قطعات بی کلام معروف خود نظیر RUHE و ULTRAMARIN را اجرا کردند و پیش از نواختن آخرین قطعه ون دیلن رو به مخاطبین خود در سالن گفت:

"خوشحالم که با شما هستم و از اینکه به موسیقی ما گوش کردید ممنونم. امید وارم بار دیگر شما را ببینم و برای شما بهترین آرزوها را دارم."

از نکات قابل ذکر دیگر کنسرت شیلر حضور افراد متولد دهه چهل و سی بود که کمتر در کنسرت های خواننده های فارسی زبان حاضر می شوند. همچنین حضور برخی مخاطبین موسیقی که آشنایی کمی با این گروه و موسیقی آن ها داشتند و اجرای چنین برنامه هایی در آینده می تواند به بالا رفتن سطح آگاهی مخاطبین عام موسیقی کمک کند.