"گروه موسیقی سنتی طلوع سورنا از شیروان به مرحله نهایی جشنواره نوای خرم راه یافت و موفق به کسب جایزه بزرگ این جشنواره خرم شد."

کسب جایزه بزرگ جشنوار نوای خرم از سوی گروه موسیقی طلوع سورنای شیروان

به گزارش «اول فای» و به نقل از خبرگزاری ایرنا، احمد زیبایی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:

"این گروه موسیقی سنتی متشکل از 8 نفر با سرپرستی سعید فرامرزی، ابراهیم صداقت و فاطمه آرام بوده است."

وی با بیان اینکه جشنواره نوای خرم برای افراد 18 سال به بالا بوده است اظهار کرد:

"گروه موسیقی سنتی طلوع سورنا از شیروان در این جشنواره، جزو 17 تیم اول کشور انتخاب شد."

زیبایی افزود:

"جمعه هفته جاری در مراسم اختتامیه جشنواره نوای خرم از این گروه موسیقی تجلیل به عمل می آید."

چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) از روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه با حضور هنرمندان شرکت کننده گروه سنی کودک و نوجوان در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران تهران آغاز شد. طبق برنامه ریزی های انجام گرفته هنرمندان شرکت کننده، در بخش های تک نوازی و تک خوانی، اجراهای دو و سه نفره و اجراهای گروهی ساعت ۱۳ تا ۲۱ روزهای پنجشنبه ۱۶ و جمعه ۱۷ آذر ماه در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران (فرهنگسرای نیاوران) برگزار شد. این جشنواره در روزهای چهارشنبه ۲۲ و پنجشنبه ۲۳ آذر در فرهنگسرای ارسباران تهران ادامه می یابد.

قرار است مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) نیز روز جمعه ۲۴ آذر در تالار وحدت تهران برگزار شود.

چهارمین جایزه و جشنواره همایون خرّم با هدف حفظ و گسترش فرهنگ اصیل و فاخر ایرانی، ارتقای نگرش هنری نسل جوان از طریق شناخت آثار اساتید گذشته و تاثیر گرفتن از نمونه‌ها و الگوهای موجود در موسیقی ایرانی به همت مؤسسه فرهنگی هنری «رادنواندیش»، خانواده استاد همایون خرّم، حمایت موسسه بیمه «سرمد» و همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

در این دوره از جشنواه نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام استادان روح‌الله خالقی، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرّم، حبیب‌الله بدیعی و پرویزیاحقی که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.