نوازنده شناخته شده موسیقی کشور آذربایجان همزمان با برپایی کنسرت ارکستر «فرهنگ و هنر» در تالار وحدت کارگاه آموزشی را برای نوازندگان تار برگزار می کند.

رامیز قلی‌اف در تهران کارگاه برگزار می‌کند/ جزییات یک کلاس آموزشی

به گزارش «اول فای» و به نقل از خبرگزاری مهر، رامیز قلی‌اُف تارنوازِ شناخته شده‌ موسیقی آذربایجان در روزهای پایانیِ آذرماه مسترکلاسی را برای نوازندگان تار در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ برگزار خواهد کرد.

سوسن تقی‌پور رییس دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ درباره این مسترکلاس گفت:

"رامیز قلی‌اف در هفته‌ پایانی آذر ماه سال جاری به تهران می‌آید تا کنسرت خود را در تالار وحدت با همراهی ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر برگزار کند. دانشگاه هم حضور این هنرمند نامی را غنیمت شمرده و به نفع علاقه‌مندان و هنرجویان اقدام به برگزاری مستر کلاس تار کرده است."

وی ادامه داد:

"مستر کلاس نوازندگی «تار» روزهای ۲۵ و ۲۶ آذر و در سه بخش «ردیف نوازی»، «اجرای تصانیف آذربایجانی» و «اجرای قطعات کلاسیک» برگزار می شود. نوازندگانی که در این مستر کلاس شرکت می‌کنند در دو بخش فعال و غیرفعال حضور خواهند داشت. این در حالی است که نوازندگان فعال به طور عملی هم آموزه‌های ارایه شده توسط استاد رامیز قلی‌اف را تمرین و اجرا می‌کنند."

رییس دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ با اشاره به کنسرت پیش‌روی رامیز قلی‌اف در تهران تاکید کرد:‌

"ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر چند سالی است که راه‌اندازی شده و امسال براساس برنامه‌ریزی‌هایمان تصمیم گرفتیم تا از استاد رامیز قلی‌اف دعوت کنیم تا در کنار ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر، اجرایی مشترک داشته باشد و امیدواریم کنسرت استاد رامیز قلی‌اف و مسترکلاس این هنرمند بزرگ مورد توجه اهالی موسیقی و علاقه‌مندان به موسیقی کلاسیک و موسیقی آذری قرار بگیرد."

کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر با همراهی رامیز قلی‌اف روزهای ۳۰ آذر و ۱ دی سال جاری ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.