دور جدید آکادمی سامان احتشامی با حضور ۳۰ پیانیست در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد و ۳۰ پیانیست کودک و نوجوان به اجرای برنامه پرداختند.

ادای احترام به جواد معروفی در آکادمی سامان احتشامی

به گزارش «اولفای» و به نقل از خبرگزاری ایلنا، قطعاتی از جواد معروفی، انوشیروان روحانی، فریبرز لاچینی، سامان احتشامی و آثار کلاسیک و پاپ معروف ایران و جهان ازجمله آثاری بود که هنرجویان آکادمی سامان احتشامی در این برنامه اجرا کردند.

سامان احتشامی در ابتدای برنامه از حاضرین در سالن خواست که به احترام استاد جواد معروفی و سالروز درگذشت ایشان بایستند و چند ثانیه ای را سکوت اختیار کنند.

حضور فرزندان دو تن از دوبلورها و بازیگران تئاتر و سینمای کشور (امیر سهیلی و ابراهیم شفیعی) در این آکادمی باعث شد که سامان احتشامی در این برنامه از حضور این دو هنرمند در سالن تقدیر نماید.

الهه میرنصیری، یلدا صمدی، پیمان جوانمرد، هیراد پناهی و سینا سلیم‌زاده مربیان آکادمی پیانوی سامان احتشامی هستند. مدیریت این برنامه به عهده راز احتشامی بوده و 30 هنرجوی دیگر نیز در 24 آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران برنامه اجرا خواهند کرد.

سامان احتشامی پیش از این درباره اهداف این آکادمی گفته بود:

"هدف اصلی ما بالا بردن سطح آگاهی خانواده‌ها و هنرجویان نسبت به ساز پیانو است. همچنین شرکت‌کنندگان در این برنامه آینده خود را می‌توانند ببینند و میزان توان و استعدادشان در زمینه اجرا را ارزیابی کنند. همچنین نوازنده‌های جوان می‌توانند خودی نشان بدهند و ترس و اضطراب خودشان را نسبت به صحنه از بین ببرند و انگیزه تمرین پیدا کنند."