"زنده یاد محمد قنبر هرمزی گنجینه بی بدیل اخلاق و هنر بود که تا آخرین لحظه زندگی، برای شادی مردم تلاش خالصانه داشت."

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی : زنده یاد هرمزی گنجینه اخلاق و هنر هرمزگان بود

به گزارش «اولفای» و به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا درویش نژاد بعد از ظهر شنبه در آیین بدرقه و خاکسپاری زنده یاد هرمزی افزود:

"این هنرمند، نگاه قدیسانه ای به هنر داشت و خلوص وی موجب می شد اجراها و شخصیتش در تمام برنامه های فرهنگی و هنری مورد توجه قرار گیرد."

وی ادامه داد:

"در هفته هنر هرمز در تهران نیز که آخرین حضور هنری زنده یاد هرمزی بود، ظرفیت های موسیقی آیینی استان را در دو بخش آواها و سازهای بومی به نمایش گذاشت که این اجراها مورد توجه قرار گرفت."

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنده یاد هرمزی را اسطوره ناشناخته موسیقی توصیف و اضافه کرد:

"اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان قصد برگزاری برنامه بزرگداشت و تکریم برای این هنرمند داشت که با مرگ وی این فرصت از دست رفت."

محمد قنبر هرمزی 13 آذر ماه هنگام اجرای برنامه هفته هنر هرمز در تهران با همراهی گروه لیوا، روی صحنه دچار سکته قلبی شد و به بیمارستان فیروزگر تهران منتقل شد و 14آذر درگذشت.

وی 88 ساله و از اعضای اصلی گروه «لیوا» بود که این گروه در فستیوال های خارجی و جشنواره های داخلی، موسیقی آیینی هرمزگان را معرفی کرده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از درگذشت زنده یاد هرمزی با انتشار پیامی در توییتر فقدان این هنرمند را تسلیت گفت.

سید عباس صالحی در این باره نوشت: خالو محمدقنبر هرمزی با جان دادن در صحنه، به موسیقی لیوا جان داد. نغمه های او تا سال های دور در آسمان هرمزگان و ایران طنین انداز خواهد شد.