در طی مصاحبه ای ، فریدون آسرایی از شب کوک گفت.

پخش مجدد برنامه شب کوک در هاله‌ای از ابهام

به گزارش اول فای ، فریدون آسرایی یکی از داوران برنامه تلوبزیونی شب کوک در مصاحبه اخیر خود با قانون می گوید:

"با تلویزیون اگر تیتراژی پیشنهاد شود همکاری میکنم. پیشنهاد در این زمینه زیاد شده است اما من پس از دو ماه به ایران برگشته ام و فعلا باید به فکر برگزاری کنسرت هایم باشم. درباره برنامه "شب کوک" هم خبری که دارم این است که هنوز نتوانسته اند مجوز پخش مجدد این مجموعه را از رسانه ملی کسب کنند. اگر "شب کوک" پخش شود با توجه به این که داوران ثابت هستند بنده در این برنامه حضور خواهم داشت."

وی همچنین در یاره وضعیت فروش آلبوم ها در ایران می گوید:

" آلبوم ها مثل سابق فروش ندارد البته در ایران به مراتب شرایط فروش آلبوم بهتر از کشورهای خارجی است. تهیه کنندگان مثل سابق روی آلبوم ها سرمایه گذاری نمی کنند. خوانندگان تک قطعه منتشر می کنند تا بتوانند آلبوم داده و در عرصه موسیقی باشند."

"در همه جای دنیا دانلود کردن رواج دارد و تنها برخی هستند که در اینترنت کارهایشان فروش می کند و بسیاری از خوانندگان این کار را نمی کنند کارهایشان تنها دانلود می شود. واقعیت این است که در فضای مجازی نمی توان کنترلی داشت و واقعا هم قابل کنترل نیست و قانون کپی رایت هم وجود داشته باشد مربوط به آلبوم است و اهمیت چندانی در تک قطه ها ندارد."

وی همچنین در خصوص تاثیر ورود هنرمندان جدید به عرصه خوانندگی می گوید:

"من نمی توانم در این باره قضاوت کنم و سلیقه مردم تعیین کننده است. باید کارشناسی شود و دقت بیشتری شود اما من به عنوان خواننده سعی می کنم چیزی نگویم چون ذهنیت ایجاد می شود که از جنس رقابت صحبت کرده باشم. اما مردم همیشه به دنبال کارها و صداهای جدید می گردند و خواننده های قدیمی برای ماندگاری کار سختی در پیش دارند و باید کارهایی ارائه دهند که در کورس رقابت بمانند."