پیشکسوت گروه موسیقی «لیوا»، خالو محمد قنبر هرمزی ، بر اثر سکته قلبی حین اجرای موسیقی در تهران درگذشت.

سکته قلبی حین اجرای موسیقی

به گزارش اول فای به نقل از ایرنا ،خالو محمد قنبر هرمزی پیشکسوت گروه موسیقی «لیوا» در حین اجرای موسیقی در هفته هنر هرمز که در تماشاخانه «تئاتر باران» برگزار می شود، بر اثر سکته قبلی دار فانی را وداع گفت. سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور سرزده در «تئاتر باران» و ابراز همدردی با هنرمندان جزیره هرمز، گفت: خالو قنبر تا آخرین ثانیه های عمرش، گوش مخاطبان اش را از نوا و نغمه پر کرد و سعادت بزرگی یافت که بر صحنه، نقطه پایانی بر عمر گرانبارش گذاشته شود.

در پی درگذشت این پیشکسوت موسیقی اقوام، اجرای برنامه موسیقی گروه «لیوا» در هفته هنر هرمز کنسل شد. به گفته مسئول ارشاد هرمز و فرهاد خوشه که دبیر اجرایی هفته هنر هرمز است، پیکر این هنرمند برای تشییع به جزیره هرمز منتقل می‌شود.

گروه لیوای هرمز از پیشکسوتان موسیقی جزیره هرمز و قدیمی‌ترین گروه های هرمزگان تشکیل شده که تاکنون در فستیوال‌های مختلف کشور حضور داشته و به معرفی آیین‌های موسیقی هرمزگان پرداخته‌اند.لیوا موسیقی محلی هرمزگان است . .

خالو محمد قنبر هرمزی 88 ساله ، از اعضای اصلی و تاثیرگذار گروه لیوای هرمز بود که در حین اجرا شب قبل در حین اجرا دچار عارضه شد و از هوش رفت که به سرعت به وسیله اورژانس به بیمارستان فیروزگر تهران منتقل شد و در آنجا دار فانی را وداع گفت.