کنسرت گروه کُرِ تُنال به رهبری «میلاد عمرانلو» پنجشنبه و جمعه -نهم و دهم آذر- در سالن رودکی برگزار شد.

گروه تنال قطعاتی از موسیقی کلاسیک و فولکلوریکِ ایرانی را اجرا کرد

کنسرت گروه کُرِ تُنال به رهبری «میلاد عمرانلو» پنجشنبه و جمعه -نهم و دهم آذر- در سالن رودکی برگزار شد. در بخش اول کنسرت آثاری از توماس کاپلین، ایوو آنتگنینی، تروند کِوِرنو، آروو پَرت، آرش تیموریان، جولی گلد و وکلُواس آگوستیناس، آهنگساز اهل لیتوانی به اجرا درآمد. در بخش دوم نیز آثاری از اتو مرتنسن، آلریک نیومن و یک قطعه‌ی فولکلوریک نروژی به همراه قطعاتی از موسیقی فولکلور ایرانی از مناطق ممسنی، گیلان، آذربایجان و کرمانشاه اجرا شد.

«میلاد عمرانلو» در مورد آخرین قطعه بخش اول توضیح داد:

"پیش از این هم این قطعه را با گروه آوازی تهران اجرا کرده‌ایم. این قطعه داستان سربازانی را روایت می‌کند که به جنگ می‌روند و جانشان را در راه وطن از دست می‌دهند. اسب‌های سربازها بی‌سوار برمی‌گردند و معشوقه‌های سربازان از خورجین اسب‌ها نامه‌هایی پیدا می‌کنند که از آن‌ها خواسته‌اند به زندگی ادامه دهند، شاد باشند و بار دیگر عاشق شوند."

در بخش دوم، عمرانلو پیش از اجرای قطعه آخر گفت:

"ما قطعه «در شب سرد زمستانی» را (با آهنگسازی آرش تیموریان، اجرا شده در قسمت اول) به مردم آسیب‌دیده از زلزله تقدیم کردیم و قطعه آخرمان نیز قطعه‌ای فولکلور است از همان منطقه برای مردم آن منطقه که به امید بازگشت امید و زندگی اجرایش می‌کنیم."

او همچنین به این مساله اشاره کرد که اگر فقط نیمی از مردم ایران، کارشان را مانند بچه‌های این گروه انجام می‌دادند یعنی با علاقه و وجدان کاری، مملکت‌مان زیر و رو می‌شد. خوانندگان گروه کُرِ تُنال که به شیوه آکاپلا (بدون همراهی ساز) روی صحنه رفتند عبارت بودند از نسرین سماوی، نگین گودرزی، نیلوفر نثاری، طاهره خیابانیان، شیدا رمضانی، نیوشا تاجبخش و شیدا شریف‌پور (سوپرانو)، المیرا قنبری، ساناز خانلری، آریان فدایی، هما زارع‌منش، فرناز ساحری، غزاله فیروزبخت، تارا بخت‌طالع و مهرناز آمون (آلتو)، فریبرز مشیری، مسعود مردیان، مهدی ابطهی، فرزام فروزان و امیر یوسفی‌ها (تنور)، نیما گوران، بهزاد مظاهری، ساعد طباطبایی، فرزاد امیدی، امیر افشاری و احمد نونهال (باس). از جمله مهمانان این کنسرت می‌توان به میلاد کیایی، نادر مشایخی و وارطان ساهاکیان اشاره کرد. گروه کر تنال به رهبری میلاد عمرانلو که از سال 1393 فعالیت خود را با هدف اجرای آثار آهنگسازان معاصر ایران و جهان و اشاعه موسیقی کرال (قطعاتی ویژه آواز گروهی) آغاز کرده است

منبع: سایت موسیقی ما