دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم جمعه شب با تجلیل از برگزیدگان در سالن هلال احمر ساری به کار خود پایان داد.

دومین جشنواره موسیقی لیلم در مازندران به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، پس از سه روز رقابت 294 هنرمند در هفت رشته ساز ، گروه نوازی ، آواز و مقاله نفرات برگزیده در سه رده سنی زیر 12 سال، 12 تا 19 سال و بالای 19 سال معرفی و تجلیل شدند.

 

گروه 'مازرون ' به سرپرستی رضا دیوسالار از شهرستان نور برترین گروه و احسان پژوهنده در رشته مقاله با عنوان 'ردپای مقام امیری در ردیف موسیقی دستگاهی ایران'حائز رتبه اول شدند.

 

در بخش دوتار در رده بالای 19سال فرهاد محمدی، خسرو اسحاقی گرجی رتبه برترین و امیرحسین مرادی بالف و اسفندیار عابدی رتبه برتر را از آن خود کردند.

 

در همین حوزه در رده زیر19سال نیز محمد حسین ابراهیمی، پارسا گلستانی، امیرعلی جهانبخش و هومن جعفری کلیجی به رتبه برتر دست یافتند.

 

امیرحسین رضازاده نیز عنوان شایسته تقدیر را کسب کرد.

 

با رای هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان در بخش غرنه در رده سنی بالای 19سال حسین جهانی نسب به عنوان نفر برتر معرفی شد و امیرمحمد خطیبی عنوان شایسته تقدیر را از آن خود کرد.

 

در سرنا نیز محمد الیاسی سرکتی و نورالله یوسفی مقام برتر را کسب کردند.

 

در رشته آواز محلی در رده سنی بالای 19سال میثم شیخ نژاد، محمد دست افکن کرمانی عنوان برترین و یونس جعفری، ذات الله استوان عمران و احمد طالبی دادوکلایی مقام برتر را کسب کردند.

 

در همین رشته در رده سنی زیر19سال یونس قریشی ، آرمان فلاح پور رتبه برتر را کسب کردند.

 

در رشته لگن نوازی بر اساس رای هیات داوران این رشته در رده سنی بالای 19سال خدیجه گلستانی برترین نوازنده این رشته شد و راضیه کاظمی ،سکینه اسکندری رتبه برتر را از آن خود کردند.

 

در رده زیر 19سال نیز آیدا طاهری، هستی حسن نژاد و نیایش حسن نژاد موفق به کسب رتبه برتر شدند.

 

در رشته لله وا در رده سنی بالای 19سال ، پویا محسنی و خلیل مختاری سنگدهی رتبه برترین و جواد محسن تبار، فرزاد یونسی رتبه برتر را کسب کردند.

 

در رده زیر 19سال نیز زمان عابدی، محراب قیاسی برتر این رشته شدند.

 

با رای هیات داوران رشته دسرکوتن مجید بتیار رتبه برترین و سجاد پاریاو فلاح عنوان برتر را در رده بالای 19سال به دست آوردند و در رده سنی 12تا19سال نیز محمدرضا کاظمی لهمالی عنوان برترین و سید همایون حسینی، امیرضا طیبی و محمدحسین طیبی رتبه برتر را کسب کردند.

 

در رده سنی زیر 12سال این رشته نیز نگین غفوری و امیررضا محمدی حایز عنوان برتر شدند.

 

در کمانچه محلی نیز خشایار اسحاقی، علی فتحی و فرشید اسکندری در رده بالای 19سال حائز عنوان برتر و حسام بتیار و نیایش طالبی در رده زیر 19سال مقام برتر این رسته را از آن خود کردند.

 

عسگری آقاجانیان، کیوان پهلوان،بهمنیار شریفی،فضل الله دهقان، محمد ابراهیم عالمی، نصیر شیردل ،مسلم فهیمی ،جمشید نیکوزاد، ارسلان طیبی، یحیی قدیری ،علی حسن نژاد و پرویز عبداللهی اعضای هیات داوران دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم بودند.

 

در این جشنواره همچنین از پیشکسوتان موسیقی مازندران تجلیل شد.

 

اجرای موسیقی سنتی ، آواز محلی و تشت نوازی بانوان هنرمند مازندرانی از جمله برنامه های آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی لیلم بود.

 

این جشنواره به مدت سه روز از 7 تا 10 آذرماه در شهرهای ساری، آمل، بهشهر و سمنان برگزارشد. 111 نفر در بخش انفرادی ، 7 گروه موسیقی مازندران ، 6 گروه البرزنشین و دو گروه موسیقی بین المللی در این جشنواره هنرنمایی کردند.

منبع: خبرگزاری ایرنا