چند تن از نوازنده‌ها و موزیسین‌های شناخته شده کشور در اقدامی قابل تقدیر تک آهنگی بی‌کلام را به یاد استاد آندره آرزومانیان تولید کردند.

قطعه بی‌کلام «نسیم» به «آندره آرزومانیان» تقدیم شد

به گزارش«موسیقی‌ ما»، تک آهنگ بی کلام «نسیم» به یاد پنجه‌های هنرمند آندره آرزومانیان تولید شده است و در این اثر على جعفرى پويان (ويلن)، على موثقى (پيانو)، بابك رياحى پور (گيتار باس)، بهنام ابطحى(درام)، حميدرضا آداب (صدابردارى، ميكس و مسترينگ) به هنرنمایی پرداخته‌اند و رسول ترابی نیز مدیریت اجرایی این پروژه را بر عهده داشت.

آندره آرزومانیان از نوازنده‌های چیره دست پیانو در ایران بود که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۵۶ با نوازندگی پیانو آغاز کرد. او نوازندگی پیانو را در موسیقی فیلم‌های فراوانی از جمله از کرخه تا راین (موسیقی متن از مجید انتظامی)، بوی پیراهن یوسف، آژانس شیشه‌ای، آخرین پرواز، من ترانه پانزده سال دارم، زن امروز، سام و نرگس، دست‌های آلوده و مرسدس بر عهده داشت.

آخرین کار آندره آرزومانیان در این زمینه آهنگسازی برای فیلم نطفه شوم در سال ۱۳۸۷ بود. وی همچنین در آلبوم پاییز طلایی اثر فریبرز لاچینی و سمفونی ایثار اثر مجید انتظامی و آلبوم چیدن سکوت اثر بابک بیات پیانو نواخته است گفتنی‌ست اين قطعه بنا بود به مناسبت ١٥ آبان، زادروز استاد آندره آرزومانيان نوازنده‌ى چيره دست پيانو منتشر شود كه متاسفانه ميسر نشد و امروز مصادف با سالگرد كوچ استاد بابك بيات تقديم به روح بلند هر دو هنرمند بى‌تكرار مى‌گردد.

منبع: سایت موسیقی ما