جزئیات میکس آلبوم دوم کوارتت کاسته در مارسی

هرمس دوئت‌های Coscia،Trovesi و Gazzana را به نیاوران می‌آورد

رامین صدیقی از برنامه‌های نشر هرمس تا پایان سال گفت و درمورد آلبوم ها و کنسرت‌های پیش رو جزئیاتی را شرح داد.

رامین صدیقی در گفتگو با خبرنگار رسانه نوا درباره دومین آلبوم کوارتت کاسته گفت:

"آلبوم دوم کوارتت کاسته با عنوان «ایستگاه دو» احتمالا بهار سال ۹۷ منتشر می‌شود. افتخاری که در این آلبوم نصیب ما شد این بود که این آلبوم از معدود تولیدات نشر «ای سی ام» است که مانفرد آیکر (مدیر نشر ای سی ام) در ضبط آن حضور نداشت. یعنی ما ضبط را خودمان انجام دادیم و برای میکس آلبوم به مارسی رفتیم. در نهایت هم مسترینگ آلبوم در زوریخ انجام شد."

او ادامه داد:

"پروسه میکس اما بسیار عجیب پیش رفت. استودیویی که رفتیم در یک روستا بود و بسیاری از بزرگان تاریخ موسیقی در این استودیو کارهایشان را ضبط کردند. در پروسه میکس دو قطعه کوتاه شد. به طور مثال یک قطعه دوازده دقیقه‌ای در آلبوم حدود پنج دقیقه کوتاه شد. چند ترک آلبوم مشخصا با زیبایی شناسی «ای سی ام» میکس و مستر شد و الان هم که با بچه ها آلبوم را گوش دادیم به نظرمان واقعا بهتر از قبل شده است."

صدیقی افزود:

"در طول این پروسه دیالوگ های خیلی خوبی هم بین ما برقرار می شد که برای خودمان هم جالب بود. مانفرد حرف جالبی می‌زد؛ میگفت یک گروه در این سطح باید سالانه هفتاد کنسرت برگزار کند و خیلی از حرف های اضافه ای که دارد را در کنسرت هایش بزند اما محرومیت ما از برگزاری این تعداد کنسرت باعث می شود تا تمام داشته هایمان را در آلبوم رو کنیم. این مسئله نباید باعث شود تا در آلبوم زیاده گویی کرد."

مدیر نشر هرمس درمورد مهندسی صدای این آلبوم نیز اظهار کرد:

"یکی از نکته‌های فوق العاده در پروسه میکس حضور یک مهندس صدا حرفه ای بود که حقیقا یار اضافه گروه شده بود. علت این که مانفرد این استودیو رو انتخاب کرد به دلیل تجربه این مهدس صدا خارج از حوزه موسیقی جز بود و تجربیات او در موسیقی راک و پراگرسیو راک خیلی به کیفیت کار کمک کرد. واقعا کاری که این مهندس صدا کرد باعث شد تا صدادهی سازهای بچه‌ها هم بهتر شود و به نظرم انتخاب خیلی مناسبی برای میکس این کار بود."

وی درباره روند همکاری با نشر «ای س ام» توضح داد:

"این دومین همکاری «هرمس» و «ای سی ام» در انتشار یک آلبوم بود و من فکر می‌کنم ضمن اینکه یکپیشرفت بزرگ صورت گرفته است؛ حالا من هم از این به بعد سختگیرانه تر به پروژه های بعدی فکر می‌کنم. تا امروز من دوبار به مانفرد پیشنهاد همکاری دادم و هر دوبار بدون بحث پذیرفته شده است. چیزی که برای من هم از این به بعد مهم می شود این است که یک فیلتر درستی ایجاد کنم تا بتوانیم آثاری که متناسب با زیبایی شناسی ای سی ام و هرمس است را دریک غالب مشترک منتشر کنیم."

رامین صدیقی درمورد برنامه کنسرت‌های نشر هرمس گفت:

"بعد از کنسرت نهم و دهم آذر که گروه اپن سورس در فرهنگسرای نیاوران آلبوم امیرا را اجرا می‌کند؛ یکم دی ماه دوئت Coscia و Trovesi را در نیاوران داریم که دوئت آکاردئون و کلارینت است و فردای آن هم دوم دی ماه یک دوئت Gazzana یک دوئت ویولن را رو صحنه می‌آورند. آخرین کنسرت ما هم نهم دی ماه است که کوارتت کاسته روی صحنه می رود و با تولد من همزمان شده است."

او درباره آلبوم جدیدی که هرمس منتشر می‌کند نیز عنوان کرد:

"در جدیدترین آلبوممان که چهارشنبه همین هفته منتشر می‌شود؛ یک تریو برای گیتار (مارچلو پگین) و کنترباس (سالواتوره مایوره) و کلارینت باس (انزو فاواتا) داریم که البته در جاهای سوپرانو سکسفون هم می شنوید. موسیقی خیلی در این کار آزاد و رهاست. هرچند که کار آهنگسازی شده اما پایه آن بداهه نوازی است. درواقع آهنگسازی هاییست با فضای زیاد برای بداهه نوازی. اعضای این تریو نزدیک به چهار سال است که باهم کار میکنند اما این اولین آلبوم آن‌هاست که ما در ایران و اروپا منتشر خواهیم کرد."

مدیر هرمس در پایان گفت:

"به جز آلبومی که گفتم؛ اثری با عنوان «درون کوچ» به آهنگسازی نگین زمردی خواهیم کرد. این آلبوم یک اثر ارکسترال است که نگین زمردی برای ضبط آن به پراگ رفت و نوازنده های ارکستر سمفونیک پراگ آن را اجرا کردند. در واقع تا پایان سال ما دو آلبوم دیگر منتشر خواهیم کرد و بعد آلبوم کوارتت کاسته منتشر می‌شود."

منبع: سایت رسانه نوا