تلاش چشمگیر اهالی موسیقی برای کمک به آسیب دیدگان زلزله اخیر از جمله «فرزاد فرزین»، «بهنام بانی»، گروه «هوروش» و...

اختصاص عواید کنسرت خوانندگانی چون «فرزاد فرزین»، گروه «هوروش»، «بهنام بانی» و…

پس از وقوع زلزله در غرب کشور و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان، کمک های مردمی بسیاری برای آسیب دیدگان ارسال شد تا در این روزهای تلخ، شاهد یک اتحاد زیبای ملی باشیم؛ در این میان تلاش اهالی موسیقی نیز چشمگیر بود و اکثر هنرمندان در حد توان شان برای کمک به آسیب دیدگان قدمی برداشتند که از جمله آن می توان به اختصاص عواید کنسرت خوانندگانی همچون «فرزاد فرزین»، «بهنام بانی»، گروه «هوروش» و… به حادثه دیدگان اشاره داشت.

گروه «هوروش» طی پیامی اعلام کردند که تمام درآمد های حاصل از کنسرت تهران_نهم آذر ماه، توسط اعضای گروه هوروش به غرب کشور ارسال می شود تا لوازم مورد نیاز، میان مردمی که در آن منطقه محروم تر هستند پخش شود و در غیر اینصورت کنسرت را کنسل می کردند اما ترجیح دادند که برگزار کنند و سود حاصل را که مبلغ کمی هم نخواهد بود به هموطنان عزیزمان در غرب کشور برسانند.

«فرزاد فرزین» خواننده مطرح موسیقی پاپ نیز ضمن عرض تسلیت و همدردی با هموطنان، بخصوص بازماندگان حادثه تلخ کرمانشاه، طی پیامی بیان داشت که بخشی از درآمد کنسرت های ونکوور و تورونتو خویش را صرف امور خیریه برای آسیب دیدگان خواهد کرد وی افزود: گرچه کار کوچکی است اما در حد توان مان کمک می کنیم؛ وی در ادامه از هواداران نیز درخواست کرد تا هر کس به اندازه توان خود به حادثه دیدگان یاری رساند.

همچنین «بهنام بانی» که هفتم آذر ماه در تهران_سالن همایش های برج میلاد به روی صحنه می رود؛ با انتشار پیامی در صفحه مجازی خود نوشت: «با خدا باش و پادشاهی کن. بخشی از عواید این کنسرت به هموطنان زلزله زده کرمانشاه و غرب کشور اختصاص میابد».

«رضا یزدانی» با انتشار مطلبی در صفحه شخصی اش، خبر از تعویق انتشار آلبوم و اختصاص بخشی از درآمد حاصل از کنسرت ۲ آذر_برج میلاد داد. وی چنین نوشت:

"آلبوم درهم براى انتشار آماده ست و طبق برنامه، فردا باید به دستتون برسه… ولى دست و دلممون راضى به انتشار آلبوم در این شرایط نیست، وقتی هرلحظه ذهنمون پُره از تصویر انسان‌های زیر آوار، خونه هاى خراب شده و تصویر بچه هایی که کنار تل خاک و اجساد عزیزان و بستگانشون هستن … تصمیم گرفتیم به خاطر همدردى و همدلى انتشار آلبوم رو به دوشنبه آینده موکول کنیم و بخشى از درآمد کنسرت ٢ آذر رو به زلزله‌زدگان عزیز اختصاص بدیم…آرزوى سلامتى آرامش و صبر براى این عزیزان را از خداوند متعال خواستاریم…"

«سینا شعبانخانی»، «حجت اشرف زاده» و «رستاک حلاج» نیز بخشی از درآمد حاصل از کنسرت های شان را صرف امور خیریه و کمک به بازماندگان حادثه اخیر می کنند.

گفتنی است صد در صد عواید حاصل از کنسرت های «شهرام ناظری – گروه کامکارها، ٢٩ آبان – تالار وزارت کشور»، «مهدی مدرس،٩ آذر_سالن اریکه» و «کنسرت مهربانی هنرمندان کرد ٣٠ آبان – تالار وحدت» نیزصرف هموطنان عزیز زلزله زده غرب کشور خواهد شد.

منبع: سایت موسیقی پارس