به یاد سیدعلی اصغر کردستانی و در چهلمین سال تاسیس گروه مولانا

عندلیبی «کورده‌واری» را به تالار وحدت می‌برد

در چهلمین سالگرد تاسیس گروه مولانا، این گروه موسیقی ایرانی 7 آذرماه کنسرت «کورده‌واری» را با سرپرستی و آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی روی صحنه می‌برد.

به گزارش روابط عمومی گروه مولانا، در این کنسرت که به یاد بزرگمرد موسیقی کردستان «علی‌اصغر کردستانی» در تالار وحدت اجرا خواهد شد، سیدرضا صلواتی (کردستانی) نوه سید علی‌اصغر به عنوان خواننده، گروهِ مولانا را همراهی می‌کند.

بهزاد فروهری نوازنده باسابقه گروه مولانا در این اجرا به تک‌نوازی نی می‌پردازد و صابر نظرگاهی (تار)، همایون پشتدار (کمانچه)، آراس رجبی (نی)، محمدجلیل عندلیبی (سنتور)، سانوا عندلیبی (عود)، سالار عندلیبی (تنبک) و فرهاد عندلیبی (دف) به عنوان نوازنده، گروه مولانا را همراهی می کنند.

این اجرا نگاه ویژه‌ای به گوشه‌های کردی در موسیقی اصیل ایرانی دارد و منطبق با موسیقی ردیفی و دستگاهی است. آهنگساز این آثار در اجرای «کورده‌واری» بر ارتباط و تبادل موسیقایی میان مکتب کردستان و موسیقی اصیل ایرانی تاکید دارد.

استاد محمدجلیل عندلیبی پس از قریب به یک دهه سکوت اواخر سال 95 آلبوم «میهن» را با صدای سالار عقیلی روانه بازار موسیقی کرد و اردیبهشت ماه سال جاری آن اثر را دو شب در تالار وحدت روی صحنه برد.

کنسرت «کورده‌واری» 7 آذرماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به منظور تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

منبع: سایت موسیقی ما