گروه موسیقی «تَرنگ»، برای ابراز همدردی با زلزله زدگان، قطعاتی ویژه را اجرا می کند و بخشی از عواید کنسرت خود را به زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص می دهد.

آوای کردی «تَرنگ» برای زلزله زدگان نواخته می شود

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از گروه «ترنگ»، این گروه به سرپرستی «برزو امیری» روز جمعه سوم آذر ماه ساعت ١٨ در «تالار اندیشه حوزه هنری» به صحنه می رود.

در این اجرا که به تهیه‌کنندگی «مجید فلاحپور» برگزار می شود، نورالدین بزله (خواننده)، سجاد سقایی(عود)، کاوه کلهرنیا (دیوان)، مجید علیزاده (تمبک)، علی بشردوست (سنتور)، پیام امیرباهنر(تار)، میلاد داول (دف و دهل)، محسن کیهان نژاد (بالابان و سرنا)، میترا زلفی (قیچک باس)، آسیه احمدی (دف و دهل) … اعضای گروه «ترنگ» را تشکیل می‌دهند.

زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از ستاد مدیریت بحران کشور، تا صبح امروز، سه شنبه، در استان کرمانشاه 423 کشته و 7156 مصدوم شده اند.پس لرزه ها هنوز ادامه دارد و مسئولان برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند.

منبع: خبرگزاری ایرنا