شهرام ناظری در بازدید از نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان افغانستانی: درصورت مهیا بودن شرایط، حتما با هنرمندان افغانستانی همکاری خواهم کرد.

شهرام ناظری: علاقه مندم با هنرمندان افغانستانی همکاری کنم

شهرام ناظری خواننده موسیقی سنتی در بازدید از نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان افغانستانی با عنوان «نیمروز» گفت: درصورت مهیا بودن شرایط، حتما با هنرمندان افغانستانی همکاری خواهم کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، شهرام ناظری روز گذشته(دوشنبه) از آثار به نمایش درآمده هنرمندان افغانستانی در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران دیدن کرد.

وی در حاشیه این دیدار، آثار موجود در گالری را بسیار دلپذیر توصیف کرد و افزود: فرهنگ و آیین کشورهایی افغانستان و تاجیکستان همچون ایران است با این تفاوت که آنها صمیمی‎تر و دست نخورده‎تر هستند.

ناظری افزود:

"با مشاهده این آثار پاکی حس انسانی را دریافت می‎کنم زیرا سادگی، بی آلایشی و آرامش روح هنرمندان جامعه افغانستان در تمامی این آثار مستتر است، آرامشی که از جامعه مدرن رخت بر بسته است."

خواننده آلبوم «گل صد برگ» با بیان اینکه تا در صورت مهیا بودن شرایط با هنرمندان افغانستانی همکاری خواهم داشت، گفت:

"تا به حال زمینه‎ای برای همکاری مشترک وجود نداشته، اما به دلیل آرامش و نجابت و عرفانی که در وجود هنرمندان افغانستان است بسیار مایلم تا با هنرمندان افغانستانی کار کنم."

تا کنون شخصیت های بسیاری از جمله محمدجوادظریف وزیر امور خارجه، علی مراد خانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، دکتر نصیراحمد نور سفیر افغانستان در ایران و دکتر محمد رضا مجیدی دبیرکل مجمع مجالس آسیایی از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی هنرمندان افغانستانی با عنوان «نیمروز» دیدن کرده اند.

نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» از ١٢ تا ٢٦ آبان در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست.

علاقه مندان می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت ١٠ تا ٢٠ و در روز‎های تعطیل از ساعت ١٤ تا٢٠ به گالری شماره ١ در فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا