دیگر کسی موسیقی لس آنجلسی گوش نمی‌دهد!

طاها پارسا: سالن‌های کنسرت مشکل زیرساختی دارند

طاها پارسا خواننده گروه «دنگ شو» در گفتگو با رسانه نوا از فعالیت‌های آتی این گروه و اوضاع فعلی موسیقی ایران صحبت کرد.

طاها پارسا خواننده گروه دنگ شو که به تازگی آلبوم «مد و نای» را روانه بازار کرده‌اند در ارتباط با انتشار این اثر و بازخورد آن به خبرنگار رسان نوا گفت:

"حدود دو سال و نیم درگیر ساخت این آلبوم بودیم. خوشبختانه «مد و نای» مورد توجه مردم قرار گرفته است. ما واکنش های زیادی نسبت به آلبوم دریافت کردیم و پیام های پر مهری از جانب مردم برایمان ارسال شد که باعث خوشحالی است."

پارسا همچنین افزود:

"در فضای مجازی نیز استقبال خوبی از آلبوم شده است. به گونه‌ای که «مد و نای» از زمان انتشار تا کنون در فروشگاه‌های مجازی همچنان جز پرفروش ترین‌های هفته بوده و در حالی است که بسیاری از آلبوم های منتشر شده در چند ماه اخیر فقط چند هفته‌ای در این لیست قرار داشته‌اند."

خواننده گروه «دنگ شو» از کیفیت پایین پک‌های آلبوم ابراز ناراحتی کرد و گفت:

"مشکل عمده نحوه انتشار آلبوم بود. مشکلی که علاوه بر مردم خاطر خود ما را نیز مکدر کرد. بسیاری از پک‌های آلبوم کیفیت پایینی داشتند و سی دی ها خراب بودند. امیدوارم کیفیت انتشار آثار بالا برود زیرا ما توقع داریم پروژه‌ای که مدت‌ها برای آن زحمت کشیده‌ایم به بهترین شکل موجود به دست مردم برسد و راضی باشند."

طاها پارسا در مورد اجراهای زنده آلبوم «مد و نای» و وضعیت سالن های اجرای کنسرت افزود:

"اولین اجرای آلبوم هشتم آذر ماه در تالار وحدت خواهد بود. در این اجرا سوپرایزهای فراوانی برای مخاطبین تدارک دیده‌ایم. همچنین در تلاش هستیم نیمه دوم آذر ماه به شیراز سفر کنیم و به روی صحنه برویم. مسئله‌ای که متاسفانه بزرگترین مشکل برای اجراهای زنده بوجود می‌آورد کمبود سالن‌های استاندارد است. مشکلی زیر ساختی که حتی با تلاش فراوان صدابردار ها و مسولین سالن باز هم پابرجاست. به گونه ای که ما در بهترین سالن‌های کشور مشکل صدا را داریم. در هیچ سالنی پیانو وجود ندارد که ضعف بزرگی به شمار می‌رود. در حال حاضر می‌توانم بگویم استاندارد ترین سالن کشور تالار وحدت است. امیدوارم در آینده این مشکلات حل شود و بتوانیم از این حیث با سایر کشورهای دنیا برابر شویم."

خواننده گروه دنگ شو در ارتباط با زمینه فعالیت های این گروه تصریح کرد :

"هم اکنون مراحل پیش تولید آلبوم جدید را می‌گذرانیم. همچنین قطعات اماده بسیاری را داریم که اولین قطعه از آثار جدید رو پس از ماه صفر با ترانه آهنگسازی خودم به خوانندگی و تنظیم رضا شایا منتشر خواهیم کرد. قطعه‌ای که در آلبوم بعد نیز حضور دارد. با انتشار این ترک قطعا مخاطبین متوجه متفاوت بودن پروژه بعدی خواهند شد."

طاها پارسا ضمن امیدوار کننده دانستن وضعیت موسیقی داخلی، اظهار داشت:

"موسیقی داخلی ما در حال پیشرفت است. وقتی به قطعات بهنام بانی گوش می‌دهم این پیشرفت را متوجه می‌شوم. کیفیت آثار بهنام بانی در سبک خودش که همان پاپ بازاری است بسیار بالاست. هم اکنون کمتر کسی را پیدا می‌کنید که موسیقی لس آنجلسی گوش دهد و این بدان معناست که موسیقی داخلی ما در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است."

وی در پایان افزود:

"در این چند وقت قطعه‌ای از آرمان گرشاسبی تحت عنوان «شب» شنیدم که بسیار دوست داشتم از همه نظر قطعه با کیفیتی است. ترانه و تنظیم فوق‌العاده خوبی دارد و آرمان گرشابی نیز به بهترین شکل اجرایش کرده است. در نهایت امیدوارم کیفیت آثار همچنان رو به پیشرفت باشد و افراد مستعد به حقشان در موسیقی برسند."

منبع: سایت رسانه نوا