کنسرت موسیقی همنوازان آوای پارسیان به سرپرستی و خوانندگی سامان علی پور ۹ آذر در دوبخش لری و کردی در تالار اندیشه حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

همنوازان آوای پارسیان روی صحنه می‌رود

به گزارش رسانه نوا، سامان علی پور علاوه بر خوانندگی و سرپرستی آهنگسازی و تنظیم قطعات را نیز بر عهده داشته است، قطعات اجرایی بر اساس موسیقی اقلیم زاگرس با نگرشی نو، ایجاد فضای ریتمیک بدیع، احیای ملودی های به خاموشی سپرده شده و خلق روایات عاشقانه با بازافرینی و باز نگری امروزی بر اساس موسیقی دستگاهی با تکیه به اصالت موسیقی نواحی و محلی ارکستراسیون شده است تنوع کوک و دستگاه و استفاده از سازهای موسیقی فولک از ویژگی های این اجرا است.

 

سامان علی پوراز چهره‌های موسیقی فولک و نیز پژوهشگر موسیقی کشور است که دارای چندین مقام ملی و بین‌المللی است.

 

او با برگزاری اولین کنسرت رسمی موسیقی لری در تهران خود را با مخاطبان معرفی کرد که تاکنون نیزدر راه حفظ و اشاعه موسیقی محلی قدم های استوار برداشته است.

 

در این کنسرت پوریا لک، میثم نوری، سیاوش آریان کیا، مهدی طونی، آنیتا هراتی، شاهرخ پیمانی، مهدیس طاری، سمانه شهیدی، فرزانه طیبی و کمال شفیعی در غالب همنوازان آوای پارسیان سامان علی پور را همراهی می‌کنند.

 

این اجرا به مدیریت برنامه پروین سرلک به تهیه کنندگی آیدا امیری روز پنجشنبه ۹ آذر در سالن سوره حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

 

منبع: سایت رسانه نوا