با رویکرد نوازندگی فریم درام و کاخن در تهران

ورک‌شاپ سازهای کوبه‌ای «روزبه زرعی» برگزار می‌شود

«روزبه زرعی» نوازنده، مدرس و پژوهشگر سازهای کوبه‌ای که به تازگی به عنوان آرتیست کمپانی آلمانی اشلاگورک انتخاب شده است، ورک شاپ تخصصی خود را در زمینه ی نوازندگی سازهای کوبه‌ای جهانی با تمرکز بر پلی ریتم‌های کاخن و فریم درام در چند سبک موسیقی برگزار می‌کند.

 

این ورک شاپ در سالن شرکت کیمیای هنر بدیع که نماینده‌ی رسمی کمپانی اشلاگورک در ایران است ، برگزار می‌شود و علاقه‌مندانی که در زمینه‌ی نوازندگی کاخن و انواع فریم درام‌ها شامل دوایر کوکی ، پنداریک ، ریک، بندیر و ...مهارت دارند، می‌توانند در این ورک شاپ یک روزه شرکت کنند.

 

«روزبه زرعی» نوازنده‌ی توانای سازهای کوبه‌ای ایرانی و جهانی است که با گروه های مطرح و خوانندگانی همچون سالار عقیلی ، وحید تاج ، حجت اشرف زاده ، روزبه نعمت الهی و...همکاری داشته و علاوه بر فعالیت‌های صحنه‌ای و آلبومی، در زمینه‌ی آموزش موسیقی نیز فعالیت‌های گسترده ای انجام داده است. او عضو کانون مدرسان خانه‌ی موسیقی است و قبلا مستر کلاس‌هایی در زمینه ی دف‌نوازی و آشنایی با سایر سازهای کوبه‌ای برگزار کرده است. او در این باره می‌گوید:

"فریم درام‌ها خانواده‌ای از دایره‌ها هستند که خاستگاه اکثریت آنها خاورمیانه و مخصوصا ایران بوده است. این نوع سازها که در گذشته مخصوص موسیقی بومی خود بوده‌اند ، در جریانات هنری امروز دنیا ، مجددا مورد توجه قرار گرفته‌اند و می‌توان با فراگیری و خلاقیت در نوازندگی این سازها ، به کمپوزیسیون و بافت‌های جدیدی در فضای ریتمیک موسیقی رسید."

این ورک شاپ در روز جمعه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۶ در کنار نمایشگاهی از محصولات اشلاگورک در آدرس زیر برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای ثبت نام و آگاهی از جزئیات بیشتر می‌توانند با شماره‌ ‌های ۲۲۴۲۸۱۱۵ و 09011020655 تماس حاصل کنند و یا از طریق وب سایت رسمی روزبه زرعی کسب اطلاعات کنند.

 

منبع: سایت موسیقی ما