پیمان قدیمی نویسنده و کارگردان «غم نومه‌ی فریدون» از چگونگی توقف «کج شنبه‌ها» می‌گوید

طراح «کج شنبه ها»: «شب شنبه ها» راه دیگری را رفت

این روزها نام پیمان قدیمی با نویسندگی و کارگردانی‌ِ «غم نومه‌ی فریدون»، گره خورده است. اما پیش از این با برگزاری رویدادِ کج شنبه‌ها نامش را به عنوان یک ایده پردازِ خلاق، مطرح کرده بود. تیم کج شنبه‌ها، رویدادی با یک دیگاه مشخص را آغاز کردند و به نوعی راه جدیدی را به اهالی موسیقی نشان دادند؛ استفاده از سالن‌های تئاتر برای اجرای پرفورمنس موسیقی. اما پس از یک ماه، درست زمانی که مخاطبان از کج شنبه‌ها استقبال کرده بودند مسئولان سالن حافظ عذرشان را خواستند و خودشان با نامی کاملاً مشابه به اجرای این رویداد ادامه دادند؛ «شب شنبه ها». تیم اجرای شب شنبه‌ها هم چند بار تغییر کرد و هر بار هم رویکرد‌های متفاوتی داشت که البته هیچ کدام ربطی به کج شنبه‌ها نداشت. تابستان امسال «شب شنبه ها» بسیار منسجم عمل کرد و مکانی برای اجرای موسیقی راک و متال شد.

 

وی طی گفتگو با رسانه نوا عنوان کرد:

"کج شنبه‌ها، چهار تجربه را از سر گذراند و در حال آزمون و خطا بود. پس از تجربه‌ی چهارم به ما گفتند که دیگر لازم نیست شما حضور داشته باشید و ما خودمان این رویداد را برگزار می‌کنیم. برای من سوال بود که آیا ممکن است وقتی تئاتری موفق است سالن‌دار بگوید از این به بعد خودمان اجرا می‌کنیم. پس از آن یک هفته یا دو هفته، ناگهان نام شب شنبه‌ها برایش انتخاب شد و اجرای «علی قمصری» روی صحنه رفت که دیگر ما هیچ دخالتی در اجرایش نداشتیم. آقای دادویی هم ادعا کردند که طراح این رویداد هستند. قطعا ایشان طراح شب شنبه‌ها هستند اما کج شنبه‌هارسالت کاملاً متفاوتی داشت"

 

"هدف من لحظات درخشانی بود که در تمرینات شخصی شکل می‌گیرد و به کنسرت‌ها را پیدا نمی‌کند. کنسرت کامنت را همه دیدند اما ما نیما رمضان را در کنار اسماعیل عظیمی قرار دادیم که اتفاق جدید رخ دهد. در واقع ما مخاطب را به تمرین نوازنده‌ها بردیم. اتفاقاتی که در شب شنبه‌ها می‌افتد این نیست."

منبع: سایت رسانه نوا