وقتی متولیان ارزشی برای هنر قائل نیستند نمی‌توان انتظار خبر جدیدی داشت!

امین الله رشیدی: ما را کنار گذاشته‌اند

امین الله رشیدی از بزرگان حوزه موسیقی کشور با حضور در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوالات خبرنگار سایت موسیقی ما عنوان کرد:

"در دنیای هنر مخصوصا دنیای موسیقی هیچ خبر تازه‌ای نیست. یعنی وقتی متولیان ارزشی برای هنر قائل نیستند نمی‌توان انتظار خبر جدیدی داشت. من بارها با رسانه‌ها، مطبوعات و تلویزیون و رادیو صحبت کرده‌ام و گفته‌ام تنها کسی که از نسل دو دهه 30 و 40 که دهه شکوفایی موسیقی و ادبیات ایران بود، زنده هست و دستش هم پر است من هستم. الان زمانی هستیم که به گفته استاد فخرالدینی خلاقیت در موسیقی و آهنگسازی مرده و من این همه آهنگ جدید دارم که طعم و عطر همان دو دهه را می‌دهد. دهه‌هایی که آثار جاودانی نه فقط از من بلکه از همه موسیقی‌دان‌ها بیرون آمد که هنوز هم هست. اکنون در نسل جدید صداهای خوبی هم پیدا می‌شود و نمی‌توان آن را انکار کرد. رادیو و تلویزیون کجای کار هستند؟ بیایند و من آهنگ‌هایم را بدهم جوانانی که آهنگ ندارند کار کنند. متاسفانه هیچ توجهی نمی‌شود."

 

"من عاشق سفر هستم. کتاب سفرنامه‌ای نوشتم از کاشان تا جزایر قناری و کل اروپا را در سفرنامه‌ام نوشتم و در سال 1372 کتابم را منتشر کردم. دومین کتابم خاطره‌ها و نغمه‌‌ها در کتاب عطر گیسو بود و سومین کتابم را به صورت اینترنتی منتشر کردم. اکنون هم مقالات زیادی می‌نویسم و آهنگ می‌سازم ولی وقتی جایی ارائه نشود حیف است. "

 

"هم دوره‌های من همه از دنیا رفتند ولی من هستم و چرا مقامات فرهنگی کشور به من توجهی نمی‌کنند. تا وقتی آقای ضرغامی بود از ما کارهایی مثل دلنوازان و نغمه‌ها می‌گرفتند و نشان می‌دادند. آخرین بار در سال 93 از من و ده خواننده دیگر کارهای جدیدمان که هنوز تصویری نشده بود را گرفتند اما مدیران جدید با موسیقی قهر هستند و همه ما را کنار گذاشته‌اند. من شرمنده مردم هستم که همیشه از من می‌پرسند کارهای شما مثل دلنوازان الان کجا رفته‌اند و چرا دیگر کار نمی‌کنید. مردم موسیقی خوب می‌خواهند و مسئولین با موسیقی قهر کرده‌اند که انشالله آشتی کنند."

منبع: سایت موسیقی ما