رضا فکری هنرمند ایرانی حوزه موسیقی کلاسیک به دعوت مجموعه «اپرا هاوس» کشور ترکیه به عنوان سولیست تِنور این ارکستر معرفی شد.

هنرمند ایرانی سولیست «اپراهاوس» ترکیه شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه «اپراهاوس» شهر آنتالیای کشور ترکیه که طی هفته های اخیر با رهبری ارکستر علی رهبری به فعالیت خود ادامه می دهد، رضا فکری هنرمند ایرانی را پس از اجرای چند قطعه از اپرای «فلوت سحر آمیز» و «صیادان مروارید» به عنوان سولیست تِنور خود انتخاب کرد.

 

رضا فکری از جمله هنرمندان جوان عرصه موسیقی است که طی سال های اخیر ضمن فراگیری تئوری موسیقی و سلفژ نزد علیرضا شفقی نژاد، لوریس هویان و آیدین صمیمی مفخم آواز کلاسیک را نیز نزد هویات و گوکسای یاران یاد گرفت. او تاکنون با گروه های مختلفی چون گروه کر ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک صدا و سیما، «آواسا» و تعدادی دیگر از مجموعه ها همکاری داشته است.

 

این هنرمند با برگزاری رسیتال های آوازی به تدریج خود را به عنوان سولیست معرفی کرد و بعدها همراه با علی رهبری به عنوان سولوی تنور «کارمینا بورانا» و قطعه «علمدار» به آهنگسازی پوریا خادم برنامه هایی را اجرا کرد.

 

اپرای ترکیه دارای سالن هایی در شهرهای آنکارا، استانبول، آنتالیا، ازمیر، مرسین و سامسون است و تحت نظر وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اداره می شود

 

منبع: خبرگزاری مهر