انتقاد خواننده سرشناس از موسیقی امروز که فست‌فودی شده

تشبیه شدن موسیقی به فست فود توسط شهرام شکوهی

به گزارش «اول فای» و به نقل از میزان، شهرام شکوهی وضعیت کنونی مانند مقایسه غذای سنتی و اصیل با غذای فست فود است. غذای اصیل و سنتی را همه دوست دارند اما چون تهیه آن سخت است مردم سرو فست فود را بر غذای اصیل ترجیح می دهند.

شهرام شکوهی درباره تاثیر تکنولوژی در موسیقی امروز اظهار کرد:

"همه چیز تابع تکنولوژی است و موسیقی را سطحی تر کرده است یعنی سطح تفکری که مخاطب نسبت به یک اثر در گذشته داشته امروز در درجه پایین تری قرار دارد."

وی درباره فضای فعلی و جایگزینی انتشار قطعه به جای آلبوم توضیح داد:

"دسترسی آسان مخاطب به قطعات موسیقی باعث کم شدن انتشار آلبوم بین خوانندگان شده است همچنین در چنین وضعیتی خواننده اثرش را چه به صورت آلبوم یا به صورت تک قطعه وارد بازار کند عایدی برای او نخواهد داشت. البته انتشار آلبوم باعث می شود چند اثر از خواننده که به صورت تک قطعه شنیده می شود شنیده نشود. بنابراین خواننده یا هنرمند ترجیح می دهد که تمامی آثارش را به صورت تک قطعه منتشر کند تا شنیده شود."

خواننده "دل دیوونه" با اشاره به تعامل خواننده و مخاطب در کنار هم بیان کرد:

"صد در صد خواننده و مخاطب در بالا بردن سطح سلیقه یکدیگر موثر هستند. به نظر من کار در موسیقی امروزه فرمایشی، دستوری و مخاطب محور شده است. در واقع مخاطب به دنبال اثری می رود که ساده به دست آورد. وضعیت کنونی مانند مقایسه غذای سنتی و اصیل با غذای فست فود است. غذای اصیل و سنتی را همه دوست دارند اما چون تهیه آن سخت است مردم سرو فست فود را بر غذای اصیل ترجیح می دهند."