خواننده آلبوم «مرگ خاموش» جدیدترین اثر تصویری خود را منتشر کرد.

فرشید اعرابی موزیک ویدئوی «کره خاکی» را منتشر کرد

به گزارش «موسیقی‌ما»، فرشید اعرابی موزیک ویدئوی «کره خاکی» را در حالی برای انتشار آماده کرده است که مدت زمان زیادی برای تولید این اثر زمان صرف شده است تا جدیدترین اثر این خواننده با بالاترین کیفیت در اختیار دوستدارانش قرار بگیرد. عباس روشن زاده ترانه این اثر را سروده است و فرشید اعرابی نیز آهنگسازو تنظیم کننده «کره خاکی» است.

 

نیما نواپور (درامز)، محمد نیک (باس) و فرشید اعرابی (گیتار الکتریک) این اثر را نواخته اند و کارگردانی و تصویر برداری موزیک ویدئوی «کره خاکی» را آسیه میر حیدری بر عهده داشته است.

 

فرشید اعرابی پیش از این در گفتگو با سایت «موسیقی‌ما» درباره محتوای آثاری که در قالب آلبوم روانه بازار موسیقی کشور می‌کند گفته بود:

"فرهنگ مملکتم همیشه در نگاه من وجود داشته است؛ اینکه از شعر مولانا بهره ببرم، فارسی بخوانم و از فواصل و سازهای شرقی نیز استفاده کنم. وقتی موسیقی راک وسط می‌آید همه می‌خواهند پنتاتونیک بخوانند اما من این نگاه را نداشتم. از طرفی هم در آلبوم به «رنگ شب» از سازهای ایرانی مثل دف و تار (که سمپل هم بوده) استفاده کرده‌ام. «برقص آ» اولین قطعه این آلبوم بود که انتخابش کردم و احساس کردم همین را می‌خواهم. می‌خواستم یک خواننده ایرانی سُوری‌کُرون بخواند و این قطعه در دستگاه ایرانی اجرا شود. واقعاً هم کار سختی بود که یا با سر زمین می‌خوردی یا نتیجه رضایت‌بخش می‌شد؛ مثل آلبوم «پنهان» که اولین‌بار بود با شعر فارسی خوانده می‌شد. به نظر من نقطه عطف این آلبوم قطعه «به رقص آ» است؛ یعنی اگر بخواهم بگویم یک حرکت روبه جلو داشته‌ام، در همین قطعه بوده است. بله، باقی قطعات قوی هستند و تکنیک دارند اما از این لحاظ که نگاه جدیدی دارد و باعث می‌شود چند نفر دیگر هم به این فکر کنند که پس می‌شود این فرم هم کار کرد، اتفاق قابل تأملی بود."

منبع: سایت موسیقی ما