پشت درهای بسته آكادمی گرمی چه می گذرد؟

مدیر برکنار شده گرمی از پشت پرده آکادمی می گوید

به گزارش موسیقی آواتار ،  جوایز گرمی سال 2020 به پایان رسید ، اما کشمکش بین آکادمی ضبط و مدیرعامل برکنارشده آن ، دبورا دوگان ، ادامه دارد.

در نامه ای که چهارشنبه (9 بهمن ماه) به کمیته اجرایی آکادمی موسیقی گرمی ارسال شده بود ، دوگان خواسته از توافقنامه داوری داخلی که او هنگام پیوستن به سازمان غیرانتفاعی گرمی در آگوست سال 2019 امضا کرده ، آزاد شود . به عنوان بخشی از قرارداد کار خود ، او موافقت کرده بوده که هرگونه اختلافات آینده بین خود و آکادمی به صورت محرمانه و خصوصی داوری شود .

دوگان در این نامه نوشته :

"آکادمی عمدا این اختلاف را مورد توجه عموم مردم قرار داده است و من از شما می خواهم موافقت کنید و اجازه دهید صنعت موسیقی وعموم مردم در جریان مراحل قانونی این پرونده قرار گیرند "

"من هیچ چیز برای پنهان کردن ندارم .  مردم و صنعت موسیقی حق دارند بدانند که چه چیزی در پشت درهای بسته در آکادمی می گذرد."

پس از آن که یک کارمند ارشد  که تصور می شود کلودین کوچک  یعنی دست راست مدیر عامل سابق (نیل پورتنو ) باشد وی را به سوء رفتار در آکادمی متهم کرده ، آکادمی گرمی ، دوگان را از روز 26 دی ماه در مرخصی اداری قرار داده  است . پنج روز بعد ، دوگان شکایت آزار و اذیت جنسی و تبعیض را به کمیسیون فرصت های شغلی برابر (EEOC) ارائه داد ،  که در آن وی یادداشتی را اشاره کرده که او در 22 دسامبر به آکادمی ارسال کرده بود و مدعی "تعارضات نامشخص منافع ، رفتار نادرست با وی توسط اعضای هیئت مدیره و بی نظمی در آرا "بوده است . آکادمی تحقیقات درباره اتهامات آن دستیار در مورد سوء رفتار وی و نیز ادعاهای مربوط به شکایت دوگان را آغاز کرده است.

 

دوگان در ادامه می گوید:

"که از یک طرف آکادمی گرمی طی قرارداد از وی خواسته که اختلاف پیش آمده را علنی نکند در حالی که بطور همزمان  بطور گسترده ادعایی را نزد عموم و در صنعت موسیقی مطرح کرده و به رد مشکلات گزارش شده از سوی وی می پردازد"

 

وی در ادامه می گوید :

"که داوری داخل آکادمی حق قربانی را برای محاکمه توسط  یک هیئت منصفه را می گیرد و در عین حال محافظت از عاملان سوء رفتار را نیز به همراه دارد . این شمشیر دو لبه باعث سوء رفتار در محیط کار می شود و شرکت های بزرگ  که به طور کلی در نقش داور هم ظاهر می شوند ، می توانند رفتارهای غیرقانونی را پنهان کنند"

در ادامه ، دوگان درخواست خود را گسترده تر كرد ، و از آكادمی خواست كه وی و همه افراد دیگر را از هرگونه توافقنامه داوری داخلی آزاد كند ، ​​او می گوید بدان روش  شركت های دیگری مانند فیس بوك ، گوگل و مایکروسافت دست به آزار و اذیت جنسی و برخی موارد دیگر می زنند. 

 

او همچنین استدلال می کند که تحقیقات آکادمی در مورد هر دو ادعا "کاملاً مغرضانه" است . وی در پایان نامه می گوید:

"من پیشنهاد می كنم كه ما با هم ، یک بازپرس را انتخاب كنیم كه مستقل باشد و به همه طرفها گزارش دهد و نه فقط آكادمی "

"حداقل باید یک بازپرس تحت حمایت وکیل من مجاز به همکاری مشترک با بازپرس شما باشد و دسترسی کامل به کلیه اسناد ، شاهدان و سایر شواهد داشته باشد."

 

آکادمی گرمی در پاسخ  می گوید:

"خانم دوگان همچنان تلاش می کند تا ادراکات عمومی را از طریق اطلاعات نادرست مدیریت کند . آکادمی ضبط در حال بررسی تمام اطلاعات موجود است و گزینه های ما را در مورد ادامه مراحل بعدی با خانم دوگان در نظر می گیرد. ما از نحوه عملکرد وی در مواجهه با اوضاع بسیار ناامید شدیم و با بسیاری از ادعاهای وی به شدت مخالفیم . در این مرحله ، ما بر آینده متمرکز هستیم و از ادامه برنامه تغییر و پیشرفت هیجان زده هستیم. "