"ما همواره ایشان را همچون فردی از بدنۀ جامعۀ هنری و آشنا به مسائل و ظرایف این حوزه دیده و شناخته‌ایم"

حسین علیزاده و هومان اسعدی از علی ترابی حمایت کردند

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، پیرو تحولاتِ پیش‌بینی شده در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «حسین علیزاده»- آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی موسیقی ایران- و «هومان اسعدی»‌ - پژوهشگر و استاد دانشگاه- در نامه‌ای حمایت خود را از «علی ترابی» اعلام کردند.

آنان در این نامه نوشته‌‌اند:

"با توجه به این‌که در این ایام بحث‌ها و اعلام مواضعی دربارۀ برخی تحولات در عرصه‌های مدیریتی موسیقی در میان جامعۀ موسیقی در جریان است، لازم می‌دانیم بنابر مسئولیت هنری و اخلاقی، و بر اساس تجربیات حرفه‌ای خویش در این سال‌ها، نکاتی را بیان کنیم. جمعی از همکاران عزیزمان نیز دغدغه‌های خود را در قالب نامه‌هایی خطاب به مسئولین در این روزها منتشر کرده‌اند اما خطاب ما نه مسئولین محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بلکه جامعۀ هنری موسیقی است؛ بی‌شک آقای علی ترابی یکی از مدیران بسیار لایق و کارآمد در عرصۀ موسیقی محسوب می‌شوند. خصائل انسانی و منش حرفه‌ای ایشان در این سال‌ها نقشی کلیدی در جلب اعتماد و همکاری بسیاری از موسیقی‌دانان با مراکز ذی‌ربط داشته است؛ موسیقی‌دانانی که سال‌ها رغبت چندانی به همکاری با مراکز مربوطه نشان نمی‌دادند. سوابق مثبت ايشان از زمان حضورشان در مرکز گسترش آموزش‌های هنری که نقش مهمی در شکل‌گیری کارگروه‌های تدوین کتاب‌های درسی هنرستان‌های موسیقی داشتند تا دوران حضورشان در انجمن موسیقی ایران که از بانیان اصلی احیاء و تکوین مرحله‌ای جدید از جشنوارۀ ملی موسیقی جوان شدند، روشن و آشکار است."

در ادامه‌ی این نامه آمده است:

"مهم‌ترین عاملی که در شش سال گذشته، ما و بسیاری از همکاران و هم‌فکران ما را به پذیرفتن همکاری با این نهاد ترغیب کرد سجایای اخلاقی و خصائل حرفه‌ای آقای علی ترابی بود؛ چنان‌که ما همواره ایشان را نه بسان یک مسئول و مدیر اداری در آن‌سوی میزها، بلکه همچون فردی از بدنۀ جامعۀ هنری و آشنا به مسائل و ظرایف این حوزه دیده و شناخته‌ایم؛ فردی که دغدغه‌هایی از جنس دغدغه‌های خودمان داشته و دارد. اکنون نیز شایسته است دلایل زیربناییِ برخی دستاوردهای سالیان اخیر، مانندِ جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، دقیق‌تر مورد واکاوی قرار گیرد. جا دارد این بار به توصیه و ارشاد از جانب هنرمندان صاحب‌صلاحیت توجه بیشتری شود تا انتخاب شایسته‌اي صورت گيرد. با آرزوی سالی خوش و سرشار از همدلی برای هنرمندان موسیقی ایران."