به سرپرستی و خوانندگی «ژیوار شیخ‎الاسلامی» و با اشعاری از شکوه کردستانی، پنج شنبه و جمعه 24 و 25 اسفند در فرهنگسرای نیاوران

گروه «ژیوار»، ویژه بانوان به فرهنگسرای نیاوران می‎آید

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، گروه «ژیوار» ویژه بانوان به سرپرستی و خوانندگی «ژیوار شیخ‎الاسلامی» و با اشعاری از شکوه کردستانی، پنج شنبه و جمعه 24 و 25 اسفند در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.

«ژیوار» نخستین گروه موسیقی کردی بانوان است که در سال 1379 توسّط ژیوار شیخ الاسلامی تأسیس شده است. کنسرت اخیر این گروه که آهنگسازی و تنظيم آن را رامين خسروي بر عهده دارد در دو بخش خواهد بود. در بخش نخست قطعاتی همچون «دیدم صنمی»، «دلشوره باران» و ... اجرا می‎شود. بخش دوم کنسرت «ژیوار» نیز دربرگیرنده قطعاتی همچون «دلم زندانی»، «چنور»، «کابوکی» و ... خواهد بود. همچنین تکنوازی تار، تکنوازی قانون، دونوازی عود و تنبک، تکنوازی دف و سولوی کمانچه از جمله برنامه‎های گروه «ژیوار» در این اجراها خواهد بود.

اعضای گروه موسیقی «ژیوار» عبارتند از: ژيوارشيخ الاسلامي(سرپرست و خواننده)، تينا لاجورديان(عود)، آناهيتا جزء رمضاني(تار)، اهدا مصلحي(قانون)، شيدا عبادت دوست(كمانچه)، كميا نيكپورفرخ(كمانچه)، آتوسا افشاري(تنبك)، صبا ذوالفقاری (دف و بندير)، حركات آئيني: چهرزاد شيخ الاسلامي.

کنسرت موسیقی «ژیوار» 24 و 25 اسفند ساعت 20 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.ین گروه در نظر دارد بخشی از درآمد حاصل از اجرا را صرف تهیه عیدی برای کودکان زلزله زده سرپل ذهابی کند.