مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران: بحث مخالفت امام جمعه رامسر با موسیقی مطرح نیست

لغو کنسرت‌های پاپ در رامسر تکذیب شد!

به گزارش «اول فای» و به نقل از ایرنا، بتازگی نامه ای منتسب به امام جمعه رامسر خطاب به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر در سطح گسترده در شبکه های اجتماعی مازندران انتشار یافت که در آن حجت الاسلام سید جعفر رضایی جمنانی با برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در این شهرستان مخالفت کرده است.

در این نامه که تاریخ 16 اسفند را بر خود دارد ، تهدید شده است که هرگونه بی توجهی به ' این دستورالعمل ' ممانعت از برگزاری کنتسرت موسیقی پاپ را در پی دارد.

در نامه منتسب به امام جمعه رامسر در عین حال تاکید شده است که با برگزاری زنده موسیقی سنتی و جنگ شادی با تعریف خاص قانونی در محدوده شهری مخالفتی ندارد.

روز شنبه احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، و همچنین شورای فرهنگ عمومی شهرستان رامسر لغو کنسرت‌های پاپ در این شهرستان را تکذیب کردند.

در ابتدا مدیر کل وزارت ارشاد مازندران در واکنش به انتشار نامه ای منتسب به امام جمعه رامسر که در آن با برگزاری کنسرت موسیقی پاپ مخالفت شده، گفت:

"امام جمعه شهرستان رامسر مخالفتی با برگزاری کنسرت موسیقی در این شهرستان ندارد."

وی در این رابطه افزود:

"در حال حاضرکنسرت موسیقی در منطقه تله کابین این شهر که دارای سالن مناسب و پارکینگ برای تماشاگران است بدون هیچ مشکلی برگزار می شود و امام جمعه رامسر به عنوان رئیس فرهنگ عمومی هم مخالفتی با آن ندارد."

جاودانی توضیح داد:

"امام جمعه شهرستان رامسر با برگزاری کنسترت موسیقی در محدوده شهری که فاقد پارکینگ و سالن مناسب باشد و بابرگزاری چنین رویداد فرهنگی از لحاظ تردد برای شهروندان ایجاد مشکل شود، مخالف هستند."

این مقام مسئول اظهار داشت:

"خوشبختانه امام جمعه رامسر هم مانند سایر ائمه جمعه مازندران با جوانان و هنرمندان رابطه خوبی دارد و در بسیاری از امور فرهنگی نیز نقطه نظراتشان کارگشاست و تعامل خوبی بین نهاد های فرهنگی و امام جمعه این شهرستان برقرار است."

اما ساعاتی پس از دست به دست شدن این نامه در فضای مجازی، شورای فرهنگ عمومی شهرستان رامسر در حالی محتویات آن نامه را قویاً تکذیب کرده که در متن بیانیه برخی از آن موارد را بار دیگر از زبان خود تکرار کرده اند! متن این بیانیه بدین شرح است:

"به نام خدا
تکذیبیه ممنوعیت کنسرت موسیقی در شهرستان رامسر
به اطلاع عموم شهروندان عزیزوفهیم و دوست داران برنامه های فرهنگی و هنری می رساند:
۱-اخبار منتشره در بعضی از گروه های مجازی مبنی بر ممنوعیت کنسرت های موسیقی در رامسر کاملا دروغ است و قویا تکذیب می شود.
۲-ریاست محترم شورای فرهنگ عمومی شهرستان رامسر به علت پاره ای از معاذیر و بدنبال پاره ای از اعتراضات با اجرای کنسرت موسیقی پاپ در محدوده شهری رامسر و کتالم و ساداتشهر مخالفت کردند و اجرای موسیقی سنتی و محلی و جنگ شادی در چارچوب مقررات و موازین قانونی با هیچ محدودیت و ممنوعیتی مواجه نمی باشد.
۳-امام جمعه محترم وریاست شورای فرهنگ عمومی شهرستان همیشه حامی برنامه های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان بودند و رامسر یکی از فعال ترین شهرستان ها در جشنواره های نوروزی و تابستانه می باشد که حمایت و پشتیبانی مسئولان محترم شهرستان اعم از شورای تامین و شورای فرهنگ عمومی جای سپاس ویژه دارد.
۴-تاکید میشود اجرای کنسرت موسیقی اعم از پاپ و سنتی و جنگ شادی در خارج از حوزه شهری رامسر از جمله در سالن همایش های بین المللی تله کابین رامسر با عنایت به امکانات و شرایط بسیار مطلوبی که دارد در چارچوب مقررات با هیچ مانع و مشکلی مواجه نیست.
۵-شورای فرهنگ عمومی شهرستان رامسر حق رسیدگی حقوقی اخبار منتشره را برای خود محفوظ میدارد که قطعا پیگیری خواهد شد.
۶-در پایان تاکید میشود اخبار مرتبط با لغو یا محدودیت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری از طریق روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع رسانی خواهد شد.
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رامسر
۹۶/۱۲/۱۹"

شایان ذکر است؛ در حالی که به روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ نزدیک می‌شویم، اداره فرهنگ و ارشاد استان مازندران همچنان هیچ مجوز کنسرتی را برای نوروز ۱۳۹۷ صادر نکرده و به نظر می‌رسد این رویه تکراری امسال نیز رخ خواهد داد و در روز آخر کاری سال مجوز کنسرت‌های نوروزی صادر می‌شود.