تخمین فروش همزمان آلبوم و تک آهنگ اد شران بین 2 تا 10 میلیون نسخه

رکورد شکنی تاریخی اد شران!

به گزارش «اول فای» و به نقل از نوا، اد شران، ستاره جوان موسیقی پاپ پرفروش‌ترین هنرمند موسیقی سال نام گرفت. او به واسطه موفقیت خیر کننده آلبوم «Divide» و دو تک آهنگ «Shape of You» و «Perfect» این عنوان را دریافت کرد.

فدراسیون جهانی صنعت صدا (IFPI) اعلام کرد آلبوم «Divide» در ۳۶ کشور گواهی مولتی پلاتنیویم (گواهی فروش بیش از ۲ میلیون نسخه و کمتر از ۱۰ میلیون نسخه) دریافت کرده است.

عاشقانه «Shape of You»، تک آهنگ مشهور این ستاره هم در ۳۲ کشور گواهی مولتی پلاتنیویم دریافت کرد و صفت پر فروش‌ترین تک آهنگ سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داد.

ای.اف.پی.آی همچنین اعلام کرد این برای اولین بار در تاریخ است که یک هنرمند هم آلبومش پرفروش‌ترین در جهان می‌شود و هم تک آهنگش به چنین جایگاهی دست پیدا می‌کند.

شران ۲۷ ساله برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ با انتشار شخصی آلبومش در فضای مجازی به عنوان پدیده مطرح شد.

مکس لوسادا تهیه کننده ارشد ضبط موسیقی در لیبل تولید موسیقی اد شیران (زیر مجموعه وانر میوزیک) صبح دیروز در بیانیه‌ای به این مناسبت نوشت:

"حقیقتا اد یک آهنگساز (songwriter) ،خواننده و اجراگر بی‌نظیر است،کسی که توانایی اش در قصه گویی و ایجاد احساس در مردم او را در قیاس با دیگر هم‌تایانش شاخص کرده است."

اد شران به واسطه موهای نارنجی و رفتار خجالتی‌اش شهرت دارد.او ماه پیش با دختری که در دوران کودکی و در ۱۱ سالگی در محله‌شان آشنا شده بود، نامزد کرد و با این کار طرفدارنش را بسیار خوشحال کرد.

«درک» ، رپر کانادایی با آلبوم «More Life» در رتبه دوم و تیلور سوفیت هم با آلبوم «Reputation» در رتبه سوم ایستاد. نکته جالب در مورد آلبوم سوئیفت این است که آلبوم در دهم ماه نوامبر منتشر شد و تنها ۵۰ روز از انتشارش در سال ۲۰۱۷ سپری شد.