دلیل لغو کنسرت «پِیپِه بند» تخطی برگزارکننده از تعهدات است

پخش کلیپی مخالف مصالح نظام+مسئله دار بودن هنرمندانی که قرار بر نکوداشت آنان بود، دلیل لغو کنسرت

به گزارش «اول فای» و به نقل از ایرنا، علیرضا درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به دنبال لغو دومین شب کنسرت «پیپه بند» در بندرعباس، تخطی برگزارکنندگان این برنامه از تعهدات را دلیل لغو مجوز دومین شب کنسرت این گروه اعلام کرد.

وی در اینباره روز چهارشنبه افزود:

"شامگاه سه شنبه (دیشب) در این برنامه کلیپی پخش شد که محتوای آن مخالف مصالح نظام بود."

وی ادامه داد:

"هم چنین این برنامه شامل دو نکوداشت برای دو نفر از هنرمندان استان هرمزگان بود که درباره هریک توضیحات و حاشیه هایی وجود دارد."

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، علی پورسیار معروف به «علیکو بریم» که یکی از نکوداشت ها به وی اختصاص یافته بود، ویژگی های لازم برای نکوداشت را ندارد.

درویش نژاد ادامه داد:

"هنرمندانی که برای آنها نکوداشت گرفته می شود باید دارای شاخص هایی باشند که یکی از آنها تاثیرگذاری فرهنگی، هنری و اجتماعی است و هنرمند یاد شده به عنوان نوازنده عروسی در هیچ یک از این جنبه ها تاثیرگذاری ندارد."

این مدیرفرهنگی خاطرنشان کرد:

"علی حبیب زاده نیز یکی دیگر از افرادی بود که بخشی از برنامه به نکوداشت ایشان اختصاص یافته بود."

وی تصریح کرد:

"درباره این فرد نیز با توجه به برخی مواضع سیاسی و فرهنگی اش مسائلی وجود دارد و مراجع ذیربط به دلیل همین حساسیت ها خواستار لغو مجوز دومین شب کنسرت گروه پیپه بند شدند."

کنسرت گروه یاد شده سه شنبه شب در تالار آوینی بندرعباس برگزار شد و قرار بود چهارشنبه شب نیز برنامه این گروه برگزار شود و برای آن بلیت فروشی شده بود.

برگزارکنندگان این برنامه روز چهارشنبه اعلام کردند مجوز دومین شب برنامه آن ها لغو شده و پول خریداران بلیت برگردانده می شود.