با همراهی امیراحسان فدایی یکشنبه شب برگزار شد

نخستین کنسرت ایرج در اصفهان برگزار شد

به گزارش «اول فای» و به نقل از ایرنا، نخستین کنسرت استاد حسین خواجه امیری معروف به ایرج، خواننده نام آشنا و پیشکسوت سنتی در اصفهان، با همراهی امیراحسان فدایی یکشنبه شب برگزار شد.

این خواننده دردو سانس که در تالار شیخ بهایی واقع در جاده اصفهان نجف آباد برگزار شد، قطعاتی نظیر ساقی، زندگی کاشکی به من امون می داد، در کنج دلم، دل بردی، پرنده و پیرهن صورتی را برای حضار اجرا کرد.

همچنین قطعه 'ساغرم شکست' اثری از استاد اکبر گلپایگانی (گلپا) از خوانندگان پیشکسوت و اساتید آواز توسط امیر احسان فدایی برای مخاطبان خوانده شد.

فدایی از شاگردان استاد، نیما نورمحمدی بعنوان رهبر ارکستر و محمد بکرانی بعنوان مدیر گروه، خواجه امیری را در این کنسرت همراهی کردند.

این خواننده در ششمین اجرای مستقل خود پس از شهرهای بندرعباس، کیش، قزوین، شیراز و اصفهان در ادامه برای برگزاری کنسرت به کرمان سفر می کند.

ایرج یکی از خوانندگان صاحب سبک موسیقی ایران است و از آثار معروف او می توان به نیاز، غزل خوان، پرنده، گل من، پیرهن صورتی، گلدون بی گل و… اشاره کرد که در این سال ها بسیار مورد استقبال مخاطبان بوده است.

این هنرمند در دوران فعالیت خود بیش از 2 هزار آواز، تصنیف و بیش یکصد ترانه برای آثار سینمایی قبل انقلاب اجرا کرده است.

وی در سال‌های بعد از انقلاب بخصوص در دهه های 70 و 80، بیش از 10 آلبوم ارائه کرد.

همچنین آلبوم «قصه زندگی» در بهار سال 1391 و آخرین اثر او تحت عنوان «گنج قارون» با همخوانی امیر احسان فدایی، شاگرد ارشدش در سال 93 به بازار موسیقی عرضه شد.

ایرج زاده شهرستان نطنز استان اصفهان است.