فریدون آسرایی، به نشانه اعتراض به حضور نداشتن بانوان در ورزشگاه آزادی، قبل از پایان نیمه اول بازی پرسپولیس و استقلال، این ورزشگاه را ترک کرد

حرکت اعتراضی خواننده سرشناس در دربی؛ ترک ورزشگاه آزادی به دلیل راه ندادن بانوان

به گزارش «اول فای» و به نقل از خبرآنلاین، فریدون آسرایی، خواننده موسیقی پاپ کشورمان، با انتشار متن و عکسی در اینستاگرام، از ترک ورزشگاه آزادی قبل از پایان نیمه اول بازی پرسپولیس و استقلال خبر داد.

او در توضیح دلیل این کار نوشت:

"براى اولين‌بار به دعوت دكتر ستوده عزيز به محض رسيدن به فرودگاه به استاديوم صدهزار نفرى رفتم. قبل از اون اطلاع دادن كه دو اتفاق بزرگ قراره بيفته؛ يكى حضور رييس فيفا و مهم‌تر اينكه اجازه داده شده براى اولين‌بار، بانوان در يكى از جايگاه‌هاى وى‌آى‌پى حضور داشته باشند. اين به نظرم يك روز تاريخى بود و دوست داشتم اين لحظه مهم رو فيلمبردارى كنم و افتخار كنم كه تلاش‌هاى شبانه‌روزى زنان كشورم نتيجه داده و به ثمر نشسته است، ولى متاسفانه خيالى بيش نبود و جايگاه‌ها مملو از مردان بود و از بانوان هم خبرى نبود و در كمال تاسف ورزشگاه رو قبل از پايان نيمه اول ترك كردم.
به عنوان يك هنرمند كه مدافع حقوق زنان كشورم و برابرى زن و مرد هستم و در بعضى موارد اونهارو باهوش‌تر از خودم می‌دونم، اميدوارم روزى شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌هاى كشور باشم بخصوص ورزشگاهى كه اسمش هم آزادى است."