مصاحبه با منتخبین ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم 98

توصیه های منتخبین جشنواره موسیقی نوای خرم برای شرکت کنندگان سال بعد

به گزارش «آواتار»، اختتامیه ششمین جشنواره نوای خرم در 21 آذر 98 در حضور سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مهدی افضلی مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، احمد صدری مشاور معاون هنری وزیر ارشاد و سید محمد طباطبایی مدیر شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.   

رضا خرم در این مراسم گفت:

"من از استاد کوروس سرهنگ زاده که اجازه داد مراسم رونمایی از پوستر جشنواره را در منزل وی برگزار کنیم، قدردانی می کنم. همچنین از استاد لوریس چکناوریان متشکرم که در این ۶ دوره در حالی که می دانیم موسیقی ایرانی ژانر کاری او نیست به صورت مستمر در کنار جشنواره حتی در حین اجرای آثار بخش رقابتی حضور داشت و این بچه های نازنین را راهنمایی می کرد. به طور حتم این حمایت ها بود که موجب افزایش اعتبار جشنواره شد. البته در اینجا لازم است از خانواده های هنرمندان کودک و نوجوان شرکت کننده در جشنواره هم قدردانی ویژه ای داشته باشم که این چنین برای موسیقی ایرانی و حفظ و پاسداشت آثار بزرگان موسیقی این سرزمین ارزش قائلند و کودکان نازنین خود را برای حضور در یک جشنواره ترغیب می کنند."

اعضای هیأت داوران ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم  عبارت بودند از :فریدون شهبازیان، میلاد کیایی، افلیا پرتو، وارطان ساهاکیان، علی جهاندار، مظفر شفیعی، پری ملکی، معصومه مهرعلی، بهناز ذاکری، مزدا انصاری، پویان آزاده، رضا مهدوی، علیرضا چراغچی، بابک شهرکی، محمدرضا فیاض، حامد ابراهیمی، مجید ناظم پور، مجید واصفی و حسین فاضل .

در هر دوره،نوازندگان  تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان کمتر از ۱۸ سال  با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام منتشر شده رسمی ده تن از استادان موسیقی ایران (استاد مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی،همایون خرم، حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک) ، به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت می کنند.