اپرت نمایشی «آرشین مال آلان» (قواره فروش) که داستان زن پیدا کردن عسگرِ پارچه‌فروش 18 اسفند در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

«آرشین مال آلان» ویژه بانوان در تالار وحدت

به گزارش «اول فای» و به نقل از خبرآنلاین، گروه شیفتگانِ دل به سرپرستی و کارگردانی هایده کیشی‌پور اپرت نمایشی «آرشین مال آلان» (قواره فروش) را 18 اسفند ساعت 14 ویژه بانوان در تالار وحدت اجرا می‌کند.

اپرت «آرشین مال آلان»، یک کمدی رمانتیک است که توسط به‌نام‌ترین آهنگساز آذربایجانی، عزیز حاجی بَیُف در سال 1913 در تئاتر تقی‌یف، روی صحنه رفت و در خلاصه داستان آن آمده است؛ عسگر یک تاجر ثروتمند است که برخلاف رسم روزگار می‌خواهد همسر آینده‌اش را خود انتخاب کند؛ بنابراین با مشکلات مربوطه دست به گریبان می‌شود. عسگر که دارای عقاید روشنفکرانه و مدرن است به توصیه دوست خود، سلیمان تغییر قیافه داده خود را به صورت یک پارچه‌فروش دوره‌گرد درمی‌آورد تا به این روش بتواند با فروش پارچه به زنان، همسر مورد علاقه خود را پیدا کند....

این اجرا برای اولین بار در ایران به صورت اُپرت توسط گروه موسیقی آواز ملل با همراهی گروه نمایشی شیفتگانِ دل روی صحنه رفت و سومین اجرا را در اولین سالگردش برگزار می‌کند.

نقش آفرینان این اجرا عبارتند از مونا ارسطو (گلچهره)، لیلا عظیم‌پور (عسگر)، مهرناز حق‌جو (خاله جهان)، نیوشا سجادی (آسیا) و دلارام علاپور (تلی).