موسيقي تنها زباني است كه نيازي به ترجمه ندارد:محمد معتمدی

فیلم محمد معتمدی از کنسرت اسلونی

به گزارش «اول فای»، محمد معتمدی ضمن انتشار کلیپی از کنسرت_پروژه‌ی قصيده تلفيقي از موسيقي اصيل ايراني و موسيقي فلامنكوي اسپانیا، قول مشروطی مبنی بر انتشار نسخه‌ی کامل آن داخل کشور برای علاقه‌مندان داده و نوشت:

"سلام به روي ماه همگي
كنسرت اخير من در رسانه هاي كشور اسلوني بازتاب خوبي داشت و با توجه به اينكه اين كنسرت بطور كامل توسط رسانه ها ضبط حرفه اي شد اميدوارم پس از تدوين شدن و توافق هاي قانوني فيمابين و انتشار آن، به دست شما هم برسانم.
البته آلبوم صوتي اين كنسرت با نام قصيده دوسال قبل در اروپا منتشر شده است و اين بار قرار است تا بصورت تصويري نيز منتشر شود.
وقتي مدير فرهنگي اين كشور بعد از كنسرت مي گويد امشب فرهنگ و تاريخ چند هزار ساله موسيقي دوكشور ايران و اسپانيا در عرض يك ساعت در كشور ما به زباني روايت شد كه همه ما آن را فهميديم، دوباره به اين باور مومن مي شوم كه موسيقي تنها زباني است كه نيازي به ترجمه ندارد.
به اميد ديدار 🌹❤️
پ.ن:
پروژه قصيده تلفيقي از موسيقي اصيل ايراني و موسيقي فلامنكوي اسپانيا است كه در سال ٢٠١١ از سوي تعدادي از فستيوال هاي فلامنكوي اروپا براي رسيدن به ريشه هاي مشترك و تاريخي اين دو نوع موسيقي طراحي شد و تاكنون ده ها فستيوال موسيقي در سراسر جهان در طول هفت سال اخير ميزبان اين پروژه بوده اند."

با کلیک روی آیکون ویدئو بالای صفحه،‌ویدئو این خبر را مشاهده و یا دانلود کنید.