بوروکراسى جشنواره، چشمش را بر این فیلم بست و آن را نخواست/هـیچ چیز بهـتر از افکار عمومى نیست، شاید جشنواره مجبور شود از باقیمانده حیثیت خود دفاع کند

دلیل حذف «سراسر شب» با بازی «سینا حجازی» از جشنواره فیلم فجر چه بود؟

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، فرزاد موتمن کارگردان سرشناس سینمای ایران که اظهاراتش درباره عدم انتخاب «سراسر شب» در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر خبرساز شده بود، از اتمام فیلم برداری و صداگذاری فیلمش خبر داد تا نخستین حضور رسمی سینا حجازی خواننده پاپ به عنوان بازیگر در آستانه اکران قرار بگیرد.

فیلم «سراسر شب» با بازی سینا حجازی، الناز شاکردوست، امیر جعفری و... در حالی از جشنواره فیلم فجر امسال بیرون ماند که واکنش‌های زیادی درباره این تصمیم در فضای مجازی اتفاق افتاد.

فرزاد موتمن کارگردان این فیلم در این باره در صفحات شخصی خود نوشت:

"سراسر شب، طبیعى‌ترین انتخاب براى شرکت در بخش مسابقه جشنواره فجر بود؛ اما بوروکراسى جشنواره، چشمش را بر این فیلم بست و آن را نخواست. در این باره هـیچ نمی‌گویم. جشنواره فیلم‌هاى منتخبش را به نمایش خواهد گذاشت و من براى همکارانم که فیلم‌هایشان پذیرفته شده، آرزوى موفقیت می‌کنم؛ اما طى گفت‌وگویى که امروز با آقاى نوروز بیگى، تهیه‌کننده فیلم داشتم، به‌زودى «سراسر شب» را براى جمع کثیرى از منتقدان و نویسندگان و روزنامه‌نگاران سینمایى نمایش خواهـیم داد. هـیچ چیز بهـتر از افکار عمومى نیست. شاید جشنواره مجبور شود از باقیمانده حیثیت خود دفاع کند."

«سراسر شب» به نویسندگی مشترک زامیاد سعدوندیان و فرزاد موتمن یک درام معاصر است و در خلاصه داستانش آمده:

مهتا برای یافتن ردی از داود مرادی که آخرین فرد مرتبط با خواهرش مریم، پیش از خواب طولانی مدتش بوده به محله زندگی داود می‌رود تا با یافتن پاسخی برای سوالاتش پیرامون اتفاقی که برای مریم افتاده پیدا کند، اما در این میان…

سینا حجازی نخستین تجربه سینمایی خود را در این فیلم جلوی دوربین برده است.