کارگردان و تدوینگر «بزم رزم» تاکید کردند که فیلمشان دچار ممیزی‌ نشده است.

اتاق اعتراف‌گیری نداشتیم؛ کسی فیلم ما را سانسور نکرد

کارگردان و تدوینگر «بزم رزم» در میزگردی درباره روند شکل‌گیری این مستند که درباره تاریخ موسیقی در انقلاب اسلامی است تاکید کردند که فیلمشان دچار ممیزی‌ نشده است.

 

خبرگزاری مهر-گروه هنر: مستند «بزم رزم» به کارگردانی سیدوحید حسینی چندی است که در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش درآمده است. این مستند مصاحبه محور به سرگذشت پر فراز و نشیب موسیقی ما در سال‌های جنگ می پردازد و ضمن نشان دادن ابعاد دیگر از روند زندگی حرفه ای موسیقیدانان، از مشکلات این هنر در سال های ۵۷ تا ۶۷ می گوید.

 

افرادی که سید وحید حسینی در این مستند با آنها به گفتگو پرداخته همه از بزرگان عرصه موسیقی هستند و به گفته او، به سختی راضی به مصاحبه درباره آن دوران شده اند.

 

این کارگردان می گوید:

"ما با خیلی از این افراد قرار می گذاشتیم اما به طور مدام این قرارها به هم می خورد البته بسیاری از آنها هم به خاطر خودخواهی و غروری که داشتند حاضر به مصاحبه نمی شدند، برخی از آنها بی اخلاق و بداخلاق بودند، بعضی نیز تعهدی نداشتند و این موضوع برایشان اهمیتی نداشت به همین دلیل هر چقدر پشت تلفن به آنها توضیح می دادم راضی به صحبت کردن درباره حوادث آن دوران در حوزه موسیقی نمی شدند. البته خیلی از آنها هم درکی از مستند نداشتند، برای مثال به یاد دارم که یکی از آنها به من گفت تو می خواهی این فیلم را در یوتیوپ بگذاری تا پولدار شوی یا مثلا می گفتند که اگر فلانی در فیلم باشد من نمی آیم."

منبع: خبرگزاری مهر