"سعی می‌کنم آثاری را به جا بگذارم که مخاطبان بتوانند بیست سال بعد هم گوش کنند و از این کارها لذت ببرند."

سکوت یک ساله این خواننده باسابقه شکست و به سمت انتشار آلبومش قدم برداشت

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، ده روز پیش اولین قطعه «نیما مسیحا» پس از سکوت یک ساله او منتشر شد. «عاشق‌ترین» عنوان این اثر بود که بازتاب خوبی برایش در فضای مجازی داشت و حالا نیما مسیحا یک قدم دیگر به انتشار آلبومش پس از حدود 7 سال نزدیک شده است. او این روزها مراحل تولید آلبومی را پیگیری می‌کند که در آن جمعی از هنرمندان مطرح عرصه موسیقی و کلام حضور دارند و خیلی‌ها از این مجموعه با عنوان رقیبی جدی در بازار آلبوم‌ها برای سایر آثار یاد می‌کنند.

مسیحا درباره‌ی سکوت یکساله‌ اش عنوان کرد:

"من طی این یک سال در حال جمع‌آوری آلبومی بودم که از آثار علیرضا افکاری است. مشغول انتخاب و ضبط و تنظیم کارها بودیم و با وسواس من و علیرضا جان این روند کمی زمان‌بر شد. به این موضوع باید بدقولی برخی دوستان دیگر را هم اضافه کنم و اینکه باعث شد بین قطعه آخر من به نام «یه لحظه از تو» تا این کار یک سال وقفه ایجاد شود. نهایتاً تصمیم گرفتیم که قطعه عاشق‌ترین را منتشر کنیم و این هم یکی از آثار آن آلبوم است. در رابطه با بازخوردهای این کار باید بگویم که از استقبال مخاطبان خودم و کسانی که قبلاً کارهایم را گوش نمی‌کردند راضی بودم. این برای ادامه دادن راهم امیدوارکننده بود. موسیقی که ما کار می‌کنیم فاخر است و خوشحالم این کار من توانسته عده زیادی را به سمت موسیقی فاخر جذب کند."

این خواننده با سابقه موسیقی پاپ ضمن مصرفی خواندن برخی از موسیقی‌های پاپ بویژه آنهایی که مورد پسند نوجوانان باشد، در مورد عدم تمایل خود برای تولید موسیقی‌هایی از این دست اظهار کرد:

"هر کسی سیاست کاری خودش را دارد و من هم سیاست کاری‌ام بر این منوال بود که حس می‌کنم آن کارها مصرفی هستند. کارهای پاپ مصرفی همانطور که به سرعت میان مخاطبان جوان شنیده می‌شود همانطور هم خیلی زود تاریخ مصرفش تمام می‌شود. سعی می‌کنم آثاری را به جا بگذارم که مخاطبان بتوانند بیست سال بعد هم گوش کنند و از این کارها لذت ببرند. نمی‌گویم نیما مسیحا خودش را به روز نمی‌کند اما کارهای دیگری در این آلبوم دارم که متوجه می‌شوید از تنظیمی استفاده کرده‌ایم که ساز زنده زیادی در آن نیست. سعی کردیم از مدرن‌ترین سمپل‌های روز برای ضبط کارها استفاده کنیم و برخی از آنها نهایتاً یک یا دو ساز دارد و ارکستر بزرگ نیست که کارها صدای قدیمی بدهد. من به سمت و سوی موسیقی مصرفی نرفتم و دوست ندارم بروم. در جاهایی شاید خواستم تجربه کنم تا ببینم به چه صورت است اما اینکه بخواهم یک آلبوم کامل تولید کنم که مصرفی باشد این کار را نکردم و علاقه‌ای ندارم. شاید در این آلبوم هم تصمیم بگیریم یک قطعه داشته باشیم که به لحاظ تنظیم امروزی‌تر باشد اما آنطور که بخواهم کامل به این سمت بروم نخواهد بود."

نیما مسیحا در پایان با اشاره به آخرین قطعه‌ی منتشر شده‌اش گفت:

"سعی کردم در قطعه عاشق‌ترین فرم خواندن من با کارهای قبلی‌ام تفاوت داشته باشد. ویبره‌هایی که در این کار استفاده کردم جدیدتر است. من یک مقدار از تحریرها و ویبراتوهایی استفاده کردم که به موسیقی ایرانی خودمان نزدیک است. اگر دوستان با دقت گوش کنند متوجه می‌شوند که من از تکنیک‌های آوازی کلاسیک استفاده نکردم. احساس می‌کنم وجه جدیدی از صدای من در قطعه عاشق‌ترین کشف شد و تبحر آقای افکاری بود که توانست این وجه را به کار بگیرد. مخاطبان هم این موضوع را دوست داشتند و با آن ارتباط برقرار کردند و پسندیدند. حس می‌کنم مخاطبان دوست دارند یک مقدار فرم موسیقی ایرانی در صدای نیما مسیحا باشد. در آینده هم سعی می‌کنم از این کارها در میان آثارم داشته باشم."