"علیرضا قربانی دائماً در حال تجربه کردن امکانات جدید آوازی است"

یادداشت موزیسین باسابقه به بهانه زادروز «علیرضا قربانی»: تجربه‌گر، توانا، باشخصیت

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر به بهانه زادروز علیرضا قربانی یادداشت کوتاهی به شرح زیر منتشر نمود:

"خیلی خوشحالم که با علیرضا قربانی حدود پانزده سال پیش -زمانی که جوان‌تر بود- همکاری کردیم و از همان زمان، مهر او در قلب من جا باز کرد. نه فقط به خاطر اینکه خواننده خوبی است بلکه او یک خواننده کاملاً ویژه است. علیرضا قربانی دائماً در حال تجربه کردن امکانات جدید آوازی است. اگر صدای او را مثلاً در «حریق خزان» بشنوید، درمی‌یابید که با تکنیک‌های جدید آوازی می‌خواند و این تکنیک‌ها واقعاً برای اولین‌بار رخ می‌دهد.

علیرضا قربانی توانایی‌های متعددی دارد که در هر پروژه، به فراخور شرایط آنها را به کار می‌گیرد. اما پیش از این موارد، همیشه صحبت‌کردن با او لذت‌بخش است و از شخصیت والای او حکایت دارد. قربانی آگاهی خوبی از ادبیات ایران دارد و در عرفان هم نکات بسیار خوبی می‌داند و هر بار که او را می‌بینم، چیزهای زیادی از او یاد می‌گیرم.

همچنین باید بگویم اثر اخیر او با عنوان «فروغ» را دوست داشتم و از ان لذت بردم؛ چون سعی کرده بود خودش را به نوانس‌ها و صدادهی‌ها و چینش کلمات فروغ نزدیک کند که این کار را با ظرافت خاصی انجام داده بود."