مراسم زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی برگزار شد

«باران عشق» برای شهرام ناظری، لوریس چکناواریان، قشنگ کامکار، نادر مشایخی و ...

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی، به همت خانه موسیقی ایران در خانه موزه «دکتر معین و استاد امیرجاهد» با حضور جمع زیادی از هنرمندان و هنردوستان برگزار شد و جمعی از هنرمندان پیشکسوت متولد پاییز و زمستان چون نادر مشایخی شهرام ناظری، لوریس چکناواریان، میلاد کیایی، فخری ملک پور، وارطان ساهاکیان، سوسن اصلانی، ناصر چشم آذر، محمد مقدسی، محمد سعید شریفیان، مظفر شفیعی، قشنگ کامکار، داود یاسری، آذر هاشمی، بهرام ساعد، سعید ثابت، حمیدرضا عاطفی و حمیدرضا نوربخش تجلیل شد.

در این مراسم که با حضورِ بسیاری از هنرمندان شاخص برگزار شد، در ابتدا گرو موسیقی بوشهری به سرپرستی محسن میکائیلی و اجرای کیوان پناهی و سیامک جعفری با نواختن نی انبان و سازهای کوبه ای این مراسم را آغاز کردند. در ادامه «مهدی سبحانی» -مدیر موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد- در سخنانی کوتاهی این اتفاق را تبریک گفت. در ادامه ناصر چشم آذر یکی از متولدین دی ماه روی صحنه حاضر شد و پس از سخنانی کوتاه، با ساز کیبورد دو قطعه از ساخته های خود را نواخت که مورد استقبال حضار قرار گرفت. همچنین در این برنامه نوازنده نوجوان، کارن احمدی از برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان با ساز سنتور دو قطعه اجرا کرد.

گروه موسیقی امیر جاهد هم به سرپرستی بهرام ساعد روی صحنه حاضر شد و قطعاتی را از محمدعلی امیرجاهد و محمدرضا لطفی را به اجرا در آورد. اعضای گروه امیر جاهد در این اجرا ضیا حسنی(خواننده)، حسین روزبهانی(تار)، سعید میرزا حسینی(نی)، رامین عبدالهی(کمانچه)، مرتضی آقا باقری(تمبک) و مرتضی میردف) بودند.

در این مراسم همچنین حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) گفت:

"امشب در این خانه تاریخی دور هم جمع شده ایم تا توبلد جمعی از هنرمندان پیشکسوت متولد پاییز و زمستان را جشن بگیریم و از این هنرمندان تقدیر کنیم. از دیدار و هنرنمایی جناب ناصر چشم آذر هم بسیار خوشحال شدم و باید بگویم امشب در اینجا «باران عشق» باریده و خوشحالم که در کنار این عزیزان هستم."

نوربخش همچنین از مسئولان خانه موزه "دکتر معین و استاد امیرجاهد" مهدی سبحانی(مدیر) و مهدی مساح بیدگلی(مدیر آموزش) برای تلاش هایشان جهت برگزاری این مراسم تقدیر کرد.

در بخش دیگری از مراسم، جمعی از پیشکسوتان موسیقی از جمله شهرام ناظری، فخری ملک پور، محمد اسماعیلی، میلاد کیایی، حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی)، محمدجواد حق شناس(رئیس کمسیون فرهنگی شورای شهر تهران) و مهدی سبحانی(مدیر موزه امیر جاهد و معین) در قسمتی از حیاط خانه موزه امیر جاهد حاضر شدند و از دیوار هنرمندان این مجموعه رونمایی کردند. در این دیوار نام هنرمندانی که در این موزه حضور یافتند و در برنامه های نکوداشت از آنان تجلیل شده بود بروی روی کاشی هایی درج و نصب شده بود.

پس از این قسمت، نادر مشایخی(آهنگساز، رهبر ارکستر) یکی از متولدین آذرماه به نمایندگی از دیگر هنرمندان حاضر در جایگاه حاضر شد کیک دومین مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی را برید که این بخش با موسیقی «تولدت مبارک» و همخوانی حضار همراه بود. در ادامه نیز گروه موسیقی نواحی به سرپرستی کیوان میرزازاده روی صحنه حاضر شدند و موسیقی شمال خراسان را اجرا کردند.

در این برنامه چهره ها و هنرمندانی همچون شهرام ناظری، لوریس چکناوریان، فخری ملک پور، محمد اسماعیلی، میلاد کیایی، ناصرچشم آذر، نادرمشايخي، عبدالله انوار، كريم صالح عظيمي، حمیدرضا نوربخش، حمیدرضا عاطفی، مظفر شفیعی، علی جهاندار، سعید ثابت، سوسن اصلانی، آذرهاشمي، قشنگ کامکار، معصومه مهرعلی، محمدسعيدشريفيان، محمد مقدسی، داود یاسری، وارطان ساهاکیان، عباس تهرانی تاش، حسن فدائيان، رضاژاله، مهدخت معين، نزهت اميري، محسن الهامیان، مهر بانو توفیق، فاضل جمشیدی، ژيوارشيخ الاسلامي، صادق زیبا کلام، محمدجواد حق شناس، بهرام ساعد، عبداله طريقت، علي طريقت و ... حضور داشتند.