درخواست کره شمالی برای اجرای موسیقی در ایران

اجرای موسیقی کره شمالی در تهران

به گزارش اول فای و به نقل از ایسنا ، صبح امروز چهارم بهمن ماه عباس خامه‌یار- معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی - و کانگ سام هیون- سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره- تفاهم‌نامه فرهنگی امضا کردند.

سفیر کره‌شمالی در تهران ، با تأکید بر تقویت و تداوم روابط دوستی دو کشور ایران و کره‌شمالی خواستار برگزاری هفته فرهنگی کره‌شمالی در ماه می میلادی (اردیبهشت سال آینده) در تهران شد و بیان کرد:

در این هفته فرهنگی، عرضه کتاب، اجرای موسیقی، نمایش نقاشی و عکس را در دستور کار داریم تا روابط دوستانه دو کشور را به دو ملت نشان دهیم.

خامه‌یار آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای برگزاری هفته فرهنگی کره‌شمالی و میزبانی هنرمندان و فرهنگ‌دوستان این کشور را در تهران اعلام کرد.

دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک خلق کره با توجه به علاقه‌ دوجانبه برای گسترش روابط بین دو کشور و براساس موافقتنامه فرهنگی که در تاریخ ۲۰ شهریورماه ۱۳۵۳ هجری شمسی (۱۱ سپتامبر ۱۹۷۴ میلادی) به امضا رسیده بود، با هدف همکاری در عرصه‌های فرهنگ، هنر، رسانه‌های گروهی، ورزش و جوانان برای سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ هجری شمسی (۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ میلادی) به تفاهم رسیدند.