علت فوت غیر منتظره فوق ستاره پاپ کره جنوبی

زورگویی یا مشکل فکری؟

به گزارش «آواتار(اول فای)»، پس از کشف جسد سولی (Sulli) ، ستاره پاپ  25 ساله کره جنوبی در آپارتمانش و بررسی های بیشتر پلیس، نظریه مرگ خود خواسته اش قوت بیشتری گرفته است.

علت درست عاملی که سبب این مرگ شده بدرستی معلوم نیست اما در شبکه های اجتماعی طرفدارانش دو مبحث بیشتر مطرح است.عده ای خواهان انتشار اطلاعات پزشکی سلامت ذهنی اش هستند و عده دیگر آنرا ناشی از آزاردیدن آنلاینش می دانند.

سولی کار هنریش را از سال 2005 بعنوان یک هنرمند کودک شروع کرد و در سال 2009 عضو گروهی 5 نفره از  پاپ کره جنوبی بنام f(x) شد که به معنی تابع در علوم ریاضی است.

در سال 2015 که از این گروه خارج شد و با انتشار اخبار ارتباطش با خواننده دیگر، هجوم نظرات منتقدانش سبب شد ناراحتی و تحت فشار بودنش را از این باب بصورت آنلاین مطرح نمایدو علارغم فرهنگ جاری کره که طرح مشکلات ذهنی مانند افسردگی و دیگر اختلالات فکری و کمک گرفتن از متخصصین را تایید نمی نماید وی در مقابل جامعه به حرکتش ادامه داد بگونه ای که صحبت کردن در خصوص داشتن مشکلات ذهنی دیگر بشدت قبل توسط جامعه کره منفی تلقی نمی شود.

در این راستا هنرمند دیگری از کره جنوبی بنام تایون اخیرا به طرفدارانش گفته که از افسردگی در رنج است و قویا تلاش دارد از پس بیماریش بر آید. همچنین این هنرمند در خصوص بیماریش می گوید:"چه بیماری کسی افسردگی باشد و چه اختلال دو قطبی ، لطفا با آن فرد با بی احترامی رفتار نکنید.آنها همه بیمار و در رنجند".

هنرمند دیگری بنام شیناوا می گوید:"سبلریتی ها همیشه باید لبخند بزنند حتی اگر گرسنه اند و یا خوب نخوابیده اند.آنها مجبورند جذاب باشند.آنها مجبورند جدی باشند اما نباید هرگز بجنگند!"

زنان در صنعت موسیقی پاپ کره جنوبی بشدت تحت بررسی موشکافانه و انتقاد هستند؛ چه در رابطه با پوششان و چه در خصوص پوشش دور موبایلشان!

سولی مدتی پیش از مرگش در یک برنامه تلویزیونی در باره زورگویی ها  و آزار های آنلاینی که مشاهده کرده بود صحبت کرده بود و از مردم کره خواسته بود بجای انتقاد از دیگران به کارهای مهمتری بپردازند.

پس از آن برنامه طرفدارانش خواستار راه اندازی سامانه ای برای تایید هویت افراد در اینترنت شدند تا افراد ناشناس دیگر نتوانند براحتی به آزار دیگران پرداخته و زورگویی آنلاین کنند.اگرچه کره جنوبی قوانین سخت گیرانه ای در خصوص شایعه پراکنان دارد اما این خواسته طرفدارانش از سوی دادگاه عالی کره، بعلت تناقض با حق آزادی سخن  قبلها رد شده بود.

درسی که طرفدارانش تاکید دارند که از این فقدان بایستی جامعه کره بگیرد این است آنچه در جامعه لازم است نکوهش شود آزار و زورگویی آنلاین است و نه تلاش برای کمک گرفتن در راه رفع مشکلات ذهنی.

پی نوشت خبر:لطفا اگر با کسی مواجه شدید که قصد خودکشی دارد لطفا سریعا با شماره تلفن های مراکز صدای مشاور سازمان بهداشتی تماس و از آنها در خواست یاری نمایید.