جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی (ردیف دستگاهی) توسط انجمن موسیقی گیلان در اسفند ماه

فراخوان جشنوارۀ موسیقی کلاسیک

به گزارش اول فای و به نقل از ایرنا،‌معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر از برگزاری نخستین جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی (ردیف دستگاهی) با مشارکت استادان برجسته توسط انجمن موسیقی گیلان در اسفند ماه داد.

سید امیر مصباح در این اعلام گفت:

جشنواره یادشده در بخش موسیقی سازی در رشته های تار، سنتور، سه تار، عود، قانون ،کمانچه و نی و بخش آواز، در رده های سنی گروه الف : متولدین 1375به بعد، گروه سنی ب : متولدان 1367تا 74و گروه ج : متولدان سال 1366 و قبل از آن تعریف شده است.گروه سنی الف، یک سومِ ردیف شامل دو دستگاه و یک آواز (به طور مثال، شور، سه گاه، ابوعطا)، گروه سنی ب : نصف ردیف به طور مثال ( شور، سه گاه، همایون، ابوعطا، دشتی) و گروه سنی ج، کل ردیف را باید اجرا کنند .

گروه سنی الف و ب می توانند در صورت تمایل با اعلام آمادگی در فرم فراخوان، در بخش کل ردیف شرکت کنند. شرکت کنندگان باید به یکی از روایت های معتبر و شناخته شده از ردیف موسیقی ایرانی(ردیف های میرزاعبدالله، آقا حسینقلی، صبا، دوامی و کریمی) که به طور رسمی منتشر شده است تسلط و احاطۀ کامل داشته باشند و بتوانند در تمامی دستگاه ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی که در گروه سنی خود معرفی می نمایند، به اجرا بپردازند.

علاقمندان می بایست آثار خود را تا تاریخ 12بهمن 96 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند به سایت انجمن موسیقی گیلان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند.