روز دوم جشنواره موسیقی فحر با ۹ کنسرت و یک نشست پژوهشی

برنامه روز دوم جشنواره فجر

به گزارش اول فای و بنقل از ایلنا،‌سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در حالی پنجشنبه ۲۱ دی دومین روز خود را پشت‌سر خواهد گذاشت که اولین نشست بخش پژوهشی جشنواره از ساعت ۱۱ روز در موسسه فرهنگی اکو واقع در «خیابان نیاوران، خیابان موحد دانش (اقدسیه)، کوچه تیلوفر، پلاک ۳» برگزار می‌شود. در این نشست پژوهشی قرار است میشاییل کار از اتریش درباره «ساختار و چشم‌انداز موسیقی جز» سخنرانی کند.

ارکستر ملی ایران نیز از ساعت ۱۸: ۳۰ امروز به رهبری فریدون شهبازیان و با خوانندگی سالار عقیلی روی صحنه خواهد رفت. تالار وحدت بعد از این برنامه، از ساعت ۲۱: ۳۰ میزبان شهید پرویزخان سیتار نواز مشهور هندی خواهد بود.

این در حالی است که مخاطبان جشنواره موسیقی فجر می‌توانند از ساعت ۱۸: ۳۰ اجرای تریو اکشیکلن از مغولستان را در تالار رودکی ببینند و اجرای گروه «صنم» به آهنگسازی حسام اینانلو و خوانندگی مظفر شفیعی را شاهد باشند.

گروه موسیقی نواحی «دیلمان» به سرپرستی محمود فرضی‌نژاد از گیلان نیز از ساعت ۱۸: ۳۰ در برج آزادی روی صحنه خواهد رفت.

در بخش پاپ نیز مهدی یراحی از ساعت ۱۹ و امید حاجیلی از ساعت ۲۲ به همراه گروه‌هایشان در سالن ایرانیان به اجرای موسیقی پاپ می‌پردازند.

همچنین دو گروه موسیقی بانوان نیز در فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه خواهند پرداخت که طی آن گروه «کیدی» به سرپرستی رومینا تنی از هرمزگان ساعت ۱۸: ۳۰ و گروه «ژن دنگ» به سرپرستی آرزو بابادی از کردستان ساعت ۲۱: ۳۰ روی صحنه می‌روند.