این خبررسانی‌ها قطعا بدون علم و آگاهی انجام شده. تمام قراردادها موجود است و مسئولین جشنواره در صورت تمایل می‌توانند در این باره اظهار نظر کنند.

قرارداد اجاره‌بهای واگذاری سالن همایش‌های ایرانیان به جشنواره موجود است

به گزارش «اول فای» و به نقل از ایلنا، مجید پیرایش، مدیر سالن همایش‌های ایرانیان که در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر میزبان تمام اجراهای پاپ است، درباره پیش‌بینی‌ها و تمهیدات این سالن برای میزبانی از این رویداد مهم هنری توضیحاتی را ارائه داد.

مجید پیرایش در توضیح برخی اخبار درباره رقم اجاره بهای واگذاری این سالن به جشنواره موسیقی فجر گفت:

"این خبررسانی‌ها قطعا بدون علم و آگاهی انجام شده. تمام قراردادها موجود است و مسئولین جشنواره در صورت تمایل می‌توانند در این باره اظهار نظر کنند. در این مقطع حساس همه سعی مجموعه سالن همایش‌های ایرانیان سرویس دهی خوب و درخور شأن است و میزبانی شایسته جشنواره موسیقی فجر تنها دغدغه این روزهای ماست."

او در توضیح امکانات و قابلیت‌های این سالن نوساز که به تازگی وارد عرصه کنسرت‌گذاری در پایتخت شده هم گفت:

"سالن همایش‌های ایرانیان یک بلک باکس دو هزار نفره برای کنسرت‌های موسیقی است و به جرات می‌توانیم از آن به عنوان تنها سالن تمام استاندارد برای برگزاری کنسرت و برنامه موسیقی یاد کنیم."

این مدیر خاطرنشان کرد:

"فراموش نکنیم شهر تهران به شدت از کمبود سالن‌های بالای ۱۵۰۰ نفر استاندارد جهت برگزاری کنسرت‌های با کیفیت رنج می‌برد. شهر لندن با ۹ میلیون نفر جمعیت ۱۷ سالن کنسرت دارد. شاید تولد سالن ایرانیان استانداردهای فنی اجراها را بین سالن‌های تهران جابجا کند. در هر صورت این سالن حاصل تجربه ۱۵ ساله بنده در برگزاری مراسم‌های مختلف در سالن‌های دیگر است که سعی کرده‌ام تمامی کمبود و مشکلات تهیه‌کنندگان در سالن‌های دیگر را از بعد فنی و اجرایی، پیش‌بینی کنم و راه حل مخصوص خودش را داشته باشیم."

وی در توضیح بیشتر از قابلیت‌ها گفت:

"دید مناسب تمامی بینندگان، عمق کم سالن به نسبت سالن‌های دیگر، سیستم صدابرداری nova آلمان، نورپردازی تمام دیجیتال، دسترسی راحت به پارکینگ‌ها، سوئیت مخصوص خواننده و نوازندگان ازجمله قابلیت‌های این سالن هستند که تلاش شده در بهترین کیفیت و مطابق استانداردهای روز جهانی خدمات رسانی کنند."

پیرایش افزود:

"سالن همایش‌های ایرانیان تنها سالن با ظرفیت بالای ۱۵۰۰ نفر است که با مدیریت بخش خصوصی قدم به عرصه رقابت گذاشته و الویت بندی سالن در آرامش و راحتی تهیه‌کنندگان بدون در نظر گرفتن بروکراسی‌های خاص بنا شده است. خدایی نکرده قصد اتهام به دیگر مدیران سالن‌ را نداشته و نداریم ولی در تلاشیم که با خدمات دهی مناسب سعی در بهبود شرایط حاکم و برخی انحصارها شویم. اهداف ما در کوتاه‌مدت معرفی سالن به جامعه هنری و البته در بلندمدت کاهش هزینه‌های سالن‌های کنسرت به نفع و سود مخاطبان است."

جشنواره موسیقی فجر از 20 تا 30 دی ماه در 6 سالن مختلف در تهران برگزار خواهد شد.