'شب آواز هگمتانه' تنها کنسرتی است که به صورت رایگان برای مشتاقان موسیقی اصیل ایرانی می نوازد

کنسرت رایگان 'شب آواز هگمتانه' در همدان

به گزارش اول فای به نقل از ایرنا، 'شب آواز هگمتانه' با سنی کمتر از دو سال ،از همان روزهای نخست نبض موسیقایی همدانی ها را به دست گرفت به طوریکه تاکنون ده بار به روی صحنه رفته است.

این برنامه یکی از فعالیت های واحد موسیقی حوزه هنری همدان است که مسئولیتش را جلال گودرزی سروش، از فعالان عرصه موسیقی به عهده دارد.گودرزی از سال 86 وارد عرصه موسیقی شده و در بیشتر برنامه های موسیقی به عنوان کارشناس، دبیر و مدیر هنری حضور دارد. وی 'شب آواز هگمتانه' را محفلی چند وجهی معرفی می کند که تنها مختص اجرای صحنه ای موسیقی نیست؛ بلکه محلی برای قدرشناسی و سپاس از اساتید و پیشکسوتان موسیقی استان همدان است.

به گفته گودرزی 'شب آواز هگمتانه' نوپاست، اما در ساماندهی و امید بخشیدن به هنرمندان این رشته موفق بوده و تاکنون 80 هنرمند همدانی در این برنامه هنرنمایی کرده اند و ده ها پیشکسوت ادب و هنر استان در این برنامه تجلیل شده اند.

گروه های موسیقی دیگر استانها خواستار حضور در 'شب آواز هگمتانه' هستند. به طوریکه در اجرای چند روز آینده، گروه موسیقی 'ونداد' از قزوین با 10 نوازنده در این برنامه حضور خواهد داشت و گروهی از موسیقی دانان استان البرز هم تقاضای هنر نمایی در 'شب آواز هگمتانه' را دارند.

گودرزی می گوید:

نوازنده، خواننده و آهنگسازان برتر از طریق این اجرای صحنه ای شناسایی و برای پرورش و شکوفایی ذوق هنریشان حمایت می شوند و همین موضوع موجب گرایش جوانان به سمت موسیقی اصیل و سنتی شده است.