رونمایی از قطعات عاشورایی مرکز مأوا

برگزاری آیین «از نسل محتشم»

آیین رونمایی از قطعات عاشورایی ماوا و تجدید خاطره با پیرغلامان آستان سیدالشهدا علیه السلام امروز در سازمان اوج برگزار می شود. در این مراسم که یکشنبه 23 مهر ماه از ساعت 14:15در نخلستان سازمان اوج برگزار می شود، قرار است از قطعات «نی‌نوا» با محوریت بازخوانی نوحه های قدیمی جنوب کشور و «سدباقر» با نگاهی به حیات نورانی امام باقر علیه السلام رونمایی شود.

 

بخش دیگر این مراسم نیز تجدید خاطره با پیرغلامان دستگاه حسینی است که به این بهانه قرار است تعدادی از پیرغلامان آستان اباعبدالله الحسین علیه السلام و تعدادی از یادگاران و فرزندان اساتید فقید عرصه شعر و مرثیه اهل بیت گرد هم آیند.

 

یادگاران استاد حاج اکبر ناظم، استاد رحیم منزوی، استاد حبیب الله چایچیان(حسان) در کنار استاد غلامرضا سازگار، حاج یدالله بهتاش، غلام کویتی پور، حاج حمید بهاری، حاج حمید منتظر از جمله پیرغلامانی هستند که فردا مهمان این مراسم خواهند بود. استاد #حسام_الدین_سراج نیز بعنوان یکی از پیشتازان عرصه موسیقی سنتی کشور که سابقه تولید آثار فاخر عاشورایی را دارد در این جمع حضور خواهد داشت.

 

هم چنین آیت الله سید حسین مومنی و دکتر مهدی امین فروغی نیز در این مراسم درباره نوحه خوانی های قدیمی و مراسم مرثیه خوانی سنتی کشور سخن خواهند گفت.

 

در بخش دیگری از این مراسم نیز از حاج یونس حبیبی، ذاکر نام آشنای اهل بیت که سالهاست متحمل عوارض ضایعه شیمیایی دفاع مقدس است، تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

این مراسم امروز از ساعت 14:30 در نخلستان اوج به نشانی میدان فلسطین، خیابان آیت الله طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر شمالی، نخلستان سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار خواهد شد.

 

لازم است ذکر شود، حضور در این مراسم برای عموم علاقمندان آزاد است.

 

منبع: سایت ماوا