آهنگساز فيلم «ابد و يک روز» ساخت تازه‌ترين پروژه خود را آغاز كرد

امید رئیس دانا آهنگساز سریال جدید کیانوش عیاری شد

امید رئیس دانا موسیقی جدیدترین فیلم «کیانوش عیاری» را می‌سازد. این آهنگساز چندی پیش به پروژه سریال «87 متر» ملحق شده و همزمان با مراحل فیلمبرداری، کار ساخت موسیقی را هم آغاز کرده است. هنوز زمان دقیق اتمام فیلمبرداری سریال 87 متر اعلام نشده و از شهریورماه عوامل تولید به لوکیشن‌های جدید رفته‌اند. امید رئیس دانا درباره جدیدترین همکاری خود با کیانوش عیاری به «موسیقی ما» گفت:

"بعد از سریال هزاران چشم و فیلم‌های بیدارشو آرزو و کاناپه، این چهارمین همکاری من با آقای عیاری است و پیگیر مراحل ساخت و ضبط قطعات موسیقی 87 متر هستم."

او همچنین درباره فضای موسیقی این کار هم به توضیح مختصری اکتفا کرد و گفت:

"حال و هوای موسیقی سریال 87 متر تلفیقی از موسیقی کلاسیک غربی با انگاره‌هایی کمرنگ از موسیقی ایرانی خواهد بود."

سریال 87 متر به نویسندگی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی کیانوش عیاری با حضور بازیگرانی نظیر علی دهکردی، ابوالفضل پورعرب، مهران رجبی، فریبا کامران، هدی زین‌العابدین، سحر عبداللهی و محمد بحرانی و... تولید خواهد شد. این مجموعه کاری از گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما و شامل 40 قسمت 45 دقیقه‌ است.

 

امید رئیس دانا کار آهنگسازی فیلم و سریال را از 76 و با ساخت موسیقی فیلم‌سینمایی دان آغاز کرد. او در ادامه با کارگردانان مطرحی نظیر رخشان بنی‌اعتماد، کیانوش عیاری، رضا داودنژاد، بهرام توکلی و حمید چارکچیان همکاری کرد. آخرین موسیقی او هم برای فیلم‌سینمایی «ابد و یک روز» بود که سال گذشته اکران شد و از جمله فیلم‌های تحسین‌شده چند سال اخیر سینمای ایران بود. تابستان امسال هم آلبوم موسیقی متن ابد و یک روز اثر امید رئیس دانا به بازار عرضه شد.

 

منبع: سایت موسیقی ما