یوروویژن ۲۰۱۹ با پیروزی دانکن لارنس هلندی به پایان رسید.

دانکن لارنس هلندی برنده ی یوروویژن ۲۰۱۹ شد.

به گزارش «آواتار(اول فای)» و به نقل از نوا، در یک رقابت تنگاتنگ که برنده‌ی آن تا لحظه ی آخر مشخص نبود، «دانکن لارنس» از هلند با موزیک «Arcade» برنده ی مسابقات Eurovision 2019 شد. این درحالی است که خواننده ی آلمانی با حمایت هوادارنش تا لحظه‌ی اعلام نتایج پیشتاز مسابقات بود اما پس از آغاز رای گیری گمانه زنی ها بر آن بود که مقدونیه شمالی و سوئد، تاج را خواهند برد.

۱کشور در یوروویژن امسال به رقابت پرداختند و ۲۶ کشور توانستند به فینال رقابت ها رسیده و اجرا داشته باشند.

آرای اولیه، امتیازات داوران بین الملی (جمعی متشکل از موسیقیدانان حرفه ای)، کشور مقدونیه را پیشتاز این رقابت می دانست اما  پس از اعلام رای آخرین کشور، سوئد با دو امتیاز اضافی و با مجموع امتیازات ۲۳۹ توانست به رتبه ی اول برسد؛ پس از آن مقدونیه با ۲۳۷ و هلند با ۲۳۱ امتیاز در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

سپس آرای مردمی اضافه شد. مقدونیه نتوانست رایی همانند رای داوران را کسب کند و از گردونه ی رقابت ها کنار رفت. آرای عمومی نسبت به سوئد هم زیاد نبود. اما این اقبال نسبت به هلند آنقدر زیاد بود که توانست لارنس را به رتبه ی اول برساند. همچنین رتبه ی هشتم برای مقدونیه، بالاترین رتبه در تاریخ این کشور بود.

این پنجمین قهرمانی هلند در این مسابقات محسوب می شود.

یک رای بزرگ مردمی دیگر نیز توانست نایب قهرمانی ایتالیا را تضمین کند؛ این رتبه، بهترین دستاورد این کشور از سال ۲۰۱۱ تا به امروز است. این کشور در سال ۱۹۹۲ توانسته به رتبه ی اول برسد.

مجموع آرای ترکیبی ۱۰ کشور اول امسال بدین ترتیب است:

هلند ۴۹۲

ایتالیا ۴۶۵

روسیه ۳۶۹

سوییس ۳۶۰

نروژ ۳۳۸

سوئد ۳۳۲

آذربایجان ۲۹۷

مقدونیه ۲۹۵

استرالیا ۲۸۵

ایسلند ۲۳۴