ماجرای ترانه‌ای که به دو نفر فروخته شد.

اثر پرحاشیه محسن چاوشی

به گزارش «آواتار(اول فای)» و به نقل از شهروند، سریال تیتراژخوانی‌های محسن چاوشی این روزها او را دوباره درگیر یک حاشیه تازه کرده است. گویا حسین صفا ترانه‌سرای قطعه «جورچین» قبلا این ترانه را به یک خواننده دیگر فروخته است و اجرای آن به‌عنوان تیتراژ سریال دلدار دوباره برای او ماجرا درست کرده است. جالب این‌که قطعه مذکور در روزهای گذشته مورد استقبال خیلی‌ها قرار گرفت و حتی در نظرسنجی خبرآنلاین رتبه اول را نسبت به تیتراژهای سالار عقیلی و حجت اشرف‌زاده کسب کرد.

با وجود این‌که مدتی قبل گفته بود با تلویزیون همکاری نمی‌کند اما سریال تیتراژخوانی‌اش را شروع کرد و البته هرکدام از آنها حاشیه‌هایی هم داشت، مثل تیتراژ فیلم «ژن خوک» که ترانه‌سرای آن به درج‌نشدن نامش روی کاور و ویدیوی اثر اعتراض کرد و تیتراژ «دلدار» که کاور آن کپی از آب درآمد. البته در برخی از ماجراها مثل کپی‌بودن کاور اثر جدید او، ظاهرا محسن چاوشی بی‌تقصیر بوده است. حالا هم که موضوع فروش قطعه «جورچین» برای سریال دلدار مطرح شده است و البته در این‌باره هم بیشتر از این‌که چاوشی دخیل باشد، ماجرا به حسین صفا مرتبط است.

فرهاد مجیدی ادعا کرده است که چندسال قبل این ترانه را از حسین فا خریداری کرده است و برای این گفته خود کاغذی دارد که در آن حسین صفا حق اجرای این ترانه را به او واگذار کرده است.

مجیدی می گوید:

"در سال ١٣٩٤ حدود پنج ترانه از حسین صفا خریداری کرده ام که این ترانه یکی از آن پنج ترانه میباشد. نامه واگذاری که ایشان امضا کرده اند را داریم و در وزارت ارشاد هم موجود می باشد. به خاطر دوستی و رفاقت ١٠روز اقدامی نکردیم ولی در این مدت حسین صفا و محسن چاوشی جواب ما را ندادند. بخاطر این بی احترامی بود که مراحل قانونی و شکایت را آغاز کردیم. برای شکایت‌مان از وزارت ارشاد هم استعلام گرفته‌ایم و شورای شعر و دفتر موسیقی هم این موضوع را تأیید می‌کنند.